banner9

Bağcılar kazan ben kepçe…

Bağcılar kazan ben kepçe… 
 
Yaptığım her işi hakkı ile yapmayı arzu eden bir yapım var. www.istanbultimes.com.tr ve İstanbul Times Gazetesini kurarken benim işimi severek yaptığımı bilmeyen bazı dostlarım daha sonra benden helallik dileyerek biz bahse bile girmiştik İstanbul Times Gazetesi en fazla dört sayı çıkar diye. Gördük ki şu an 40 sayıya geldiniz demişlerdi. Rabbim nasip etti şu an 153.sayıya geldik.
 
İstanbul Times başarımız Başakşehir Times Gazetesi ve www.basaksehirtimes.com , Zeytinburnu Times Gazetesi ve www.zeytinburnutimes.com ve www.bagcilartimes.com ‘u doğumuna şahitlik yaptı.
 
Allah nasip ederse işini seven takım arkadaşları buldukça İstanbul’un geriye kalan 36 ilçesinde de geleceğin haber aracı olan haber portallarımızı kurma azmimiz ve şevkimiz devam ediyor.
 
Bu üç ilçe haber portalı ile güzel bir ortam yakaladık. İşini seven ve ilçedeki tüm gelişmeleri 24 saat takip etme yeteneği olan arkadaşlarımızı aramıza bekliyoruz.
 
Azimliyiz kararlıyız başaracağız…
 
Yerel basınd bir şişe bira ile manşet atan gazetecileri tarihe gömdük. Kamera görüntülü haberlerimiz ile yerel basın’a çağ atlattık. Bizim başlattığımız ekol yerel basın başta olmak üzere ulusal basına da ciddi bir ivme kazandırdığımızı biliyorum.
 
Yerel basın olarak bütçelerimiz küçük olabilir ama hayallerimiz ve düşlerimiz hiç de küçük değil. Ahan da buraya yazıyorum ÜÇ VAKTE kadar İstanbul kent gazeteciliği denince biz akla geleceğiz.
 
Çünkü prototip haber portllarımızla yol haritamızı çizdik. Plan proje hazır sıra uygulamada.
 
Bağcılar’a gelecek olursak;
 
İstanbul’un en büyük ilçesi olan Bağcılar ile alakalıhaber portalı açma kararı veremden önce bir çok kriterimiz vardı.
 
  • Belediye’nin basın’a bakışı nasıldır ?
  • İlçede reklam ilan potansiyeli var mıdır
  • İlçenin haber portalına ve yerel gazeteye ihtiyacı var mıdır
  • Biz bu ilçeye bakış açımız nasıldır ?
 
İşte bunlar gibi daha nice sorunun cevabını bulduktan sonra www.bagcilartimes.com haber portalını faaliyete soktuk.
 
Birinci kriterimiz Belediye başkanı,basın danışmanı ve diğer tüm personelin basın ile kamu adına birlikte çalıştıklarını gördük.
 
İstanbul’un en büyük nüfusuna sahip olan Bağcılar’da ekonominin önemli yer aldığını gördük.
 
İlçede yeterli kadar haber portalı ve yerel gazete olmadığını gördük.
 
Bizim bütün bu özelliklerden dolayı ilçeye karşı ciddi bir ilgimiz vardı. İşte bundan dolayı iki ay önce www.bagcilartimes.com’u kurduk. Hiçbir haber portaımız da,gazetemizde bir grubun,cemaatin veya partinin yayın organı olmayı düşünmedik ve de düşünmeyeceğiz.
 
Bizde Ak Parti’de kendine yer bulur
         CHP de kendine yer bulur
         MHP de bulur
         SP de bulur
         BDP de bulur   kısaca bu ülkede kanunlara göre kurulup çalışan her kurum ve kuruluş’un haberlerini yapmaya mecburuz. Bizim bunun haberini yapalım veya bunu yapmayalım lüksümüz yok. Yeter ki haber değeri bir çalışma yapsınlar ve bizim haberimiz bu işten olsun.
 
Birkaç gün önce 20 bin aşure dağıtım töreni için Bağcılar merkez camisine gittim. Başkan Lokman Çağırıcı’nın Cuma namazında çıkıp vatandaşla ve bizlerle samimi bir şekilde merhabalaşması işte başkan böyle olmalı dedirtti.
 
İnsanlara tepeden bakmayan bir anlayış hem HAK hem de HALK nezdinde muteberdir diye düşünüyorum.
 
Kim kötülük yaparsa ancak kendine yapar.
 
Bu arada Bağcılar belediye başkanı Lokman Çağırıcı komşu belediye başkanı Mevlüt Uysal ‘a bu konularda biraz tüyo versin.
 
İlk dersin konusu da şu olsun ; Gönüllere nasıl hitap edilir…
 
Gördüğünüz gibi artık Mevlüt Uysal’a bir şey söyleme gereği duymuyorum. Komşu belediye başkanlarına arkadaşına yardımcı olur diyorum. Bunu derken iyiliği emredip kötülükten alıkoyma prensibi gereği söylüyorum.
 
Son söz Başakşehir’de kameralarımız ile sokaklara çıkınca halktan işittiğimiz tek şey İmar sorunu ve Belediye başkanı Mevlüt Uysal bizlere verdiği sözleri tutmadı oldu. Ama bağcılardan 10 yaşındaki çocuk ile 75 yaşındaki kişi biz başkanımızdan çok memnunuz dedi.
 
İlçe halkı tatlı bir söz alçak gönül ve yerinde de toplu içinde ne haber Mehmet amca iyisimiz sözü duydu mu % 75 memnun olur belediye hizmetleri de yapılıyorsa halk ilçe belediye başkanından baraj,yol,su, köprü istemeyeceğini biliyor.
 
İşte bugünlük de bu kadar…
 
Bağcılar Times / Hüseyin Çetiner  28 Kasım 2012
 
 
 
YORUM EKLE

banner17

banner20