banner9

Başakşehir’in Cazibe merkezi ARTERİUM

Başakşehir’in kuruluş sürecini yakından bilinen bir basın mensubu olarak  bazen günde iki üç kez önünde geçtiğim halde ARTERİUM projesinin bu kadar güzel bir konumda olduğunu bilmiyordum.

Bir kaç gün önce İstanbul Times WEB TV.mizin kameramanı Erhan Şahin ve Elif Günayla “Hayatın içinde” programının suncusu Elif Günay ile Arterium projesinin genel koordinatörü Sayın İbrahim Oflazoğlu ve satış ofisi yetkilisi Enise Özcoşkun ile keyifli bir söyleşi yaptık.

İbrahim bey o kadar muhteşem bilgiler verdiki o güne kadar o cepheden hiç projelerine bakmamıştım.

İbrahim Oflazoğlu’nun konuştuğu her şey söz olsun torba dolsun cinsinden de değildi. Mesela dediki Türkiye’nin en donanımlı ve en büyük imam hatibi bizim projemizin yanı başında. On adım gitmemiştik ki imam hatip karşımızda duruyurdu. 

Sağlık şehri olarak vadinin ödetkiyamacında olan yerler ayrıldı dedi o arasayı da gördük. Kayabaşında yapılan 65 bin konutun ana yolu bizim projeni içinde geçiyor dedi onu da gördük.

Olimpiyat Stadı,İkiteli OSB. Bize beş dakika mesafede dedi.Arterium’dan aracımız ile çıkıp sadece iki dakika sonra OSB.nin yönetim binasını vardık.

Anlatılan her şey aklıma o kadar yattıki söyleşi yapmaya gittiğmiz halde imkanım olsa idi mutlaka bir daire satın alırdım ama ne yazık ki şu an imkan yok.

Oğlumuz Yusuf Sıddık bu sene dördüncü sınıfı bitirecek düşündüğümüz okullar içinde Başakşehir Tenzile Erdoğan İmam Hatip Ortaokulu ve Lisesi de var. Servis aracına binmeden evden okula yürüme mesefesinde gidip gelmesi çok büyük ve anlamlı bir avantaj olduğunu üç çocuğu okula gidip gelen  bir baba olarak gayet iyi biliyorum.

Site güvenliği ayarında özgür bir proje Arterium

Bundan on beş yirmi sene önce etrafı duvarlarla çevrilen ve girişine de bir günevlik kulübesi konulan ve o sitede ikamet eden insnaları bir neyi askeri kışla mantığı ile toplumdan ayırmak  bir moda idi. Lakin bugün artık hem güvenli hem de çevre komşuların ziyaretine açık projeler daha da önem kazanır oldu. 

İşte Arterium  bu ihtiyacı ta 2005 de görmüş ve Başakşehir  henüz ilçe bile değil iken bu konsepti burada uygulamaya başlayarak çok güzel bir iş yapmış olduğunu görmek bir Başakşehir’li olarak beni çok mutku etti.

Arterium sadece kaliteli konutlar ve iş yerleri yapmak ile yetinmedi. Arterium’un cadde dikkanları açılmadan önce Başakşehir’li bir genç İETT aracı ile iki saat Halkalı,vs.vs.den dolanarak ancak Bakırköy’deki Galeria’da bulunan Burgerciye varabiliyordu. Oysa Arterium’un bünyesinde Burger King dahil bir çok güzel mekan halka hizmet veriyor.

Sonuç olarak Arterium genel koordinatörü İbrahim Oflazoğlu projeleri ile alakalı  çok güzel bilgiler vererek sorduğumuz her soruya doyurucu cevaplar verdi. 

Okurlarıma gayrimenkul satın almadan önce mutlaka ARTERİUM’dan bilgi alıp öyle hareket etmelerini  tasviye ederim. 

Gayrimenkul ile alakalı bilgiyi Arterium satış ofisinde ,konutu nereden  alırsanz  alın diyorum


Bağcılar  Times / Hüseyin Çetiner 


YORUM EKLE

banner17

banner20