banner9

Bayramı hak etmiyoruz

Bir haksızlık görüyorsanız onu elinizle,buna gücünüz yetmiyorsa dilinizle,buna da gücünüz yetmiyorsa imanın en zayıf halkası olan kalbinizle buğz edeniz” deniliyor. 

Bugün yer yüzünde kanı dökülen tek bir gurup varsa o da Müslümanlardır. Bakınız,Irak,Suriye,Filistin, Keşmir,Mynamar,Yemen,Sudan, vs.buralarda yıllar yıldır kan ve göz yaşı eksik değildir. Bu kadar zulme ve oyuna rağmen bizler halen uyanıp neler oluyor diye kendimize bir tek soru sorup cevabını bulamıyorsak kimlik Müslümanı olmamızın gereği yok diye düşünüyorum.

Müslüman ülkelere bir göz atalım 

Müslüman ülke ya da İslam ülkesi tabiri, nüfusunun büyük bölümü Müslüman olan yada resmi dini İslamiyet olan ülkeleri ifade etmektedir. Müslümanlar günümüzde dünya nüfusunun %23′ünü oluşturur. 
Bu da dünyadaki Müslüman sayısının yaklaşık 1,5 milyar civarında olduğu anlamına gelir. Nüfusunun büyük bölümü Müslüman olan ya da resmi dini İslamiyet olan ülkelerin sayısı 63′tür. Bu ülkeler şunlardır;
Afganistan,Arnavutluk,Azerbaycan ,Bahreyn,Bangladeş,Batı Sahra,Benin,Cezayir, Çad,-Birleşik Arap Emirlikleri,Bosna-Hersek ,Brunei, Burkina Faso, Cibu, Eritre, Endonezya,Fas, Fildişi Sahili,-Filistin,Gabon,Gambiya ,Gine, Gine Bissau ,Guyana, Irak,İran,Kamerun , Katar, Kazakistan, Kırgızistan, Kosova, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti,Komor,Kuveyt, Lübnan, Libya,Makedonya ,Maldivler, Malezya, Mali, Mısır, Moritanya, Mozambik, Nijer,Nijerya, Özbekistan, Pakistan , Senegal,Sierra Leone,Somali,Sudan,Surinam, Suriye,Suudi Arabistan, Tacikistan,Togo, Tunus,Türkmenistan,Uganda,Umman,Ürdün,Yemen, ve de yetkililerimizin sürekli TÜRKİYE  güçlü ülke dedikleri ülkemiz de dahil olduğu tamı tamına 63 İslam ülkesi var. 

Bunların dışında İslam ülkesi olmayıp dünyada en çok müslüman’ın yaşadığı Hindistan ve benzeri bir çok ülkede var. 

Nereden bakarsanız bakın dünya nüfusunun en az % 25 ile 30'u Müslüman iken yaşanan tüm zulüm ve gözyaşının İslam beldelerinde olması bizlerin dinin gereğini yapmıyor olmasından kaynaklanıyor.

Acaba bu 63 ülkenin tamamının ekonomik ve siyasi güç olarak AMERİKA BİRLEŞİK DEVLERİ kadar etkisi var mıdır ? Hadi ABD.’yi bir kenara bırakalım nüfusu 6 milyon olan İsrail terör devleti kadar bu 63 ülkenin gücü ve kudreti var mı ? 

İsrail ve ABD. mi güçlü biz mi zayıfız ?

Dünya kamuoyunu yönlendirip algı değiştirebilecek bir medya güçleri var. Dünya para sistemine yön veriyorlar. Güçlü bir istihbaratları var. Bu üç özelliği bir araya getiren ülke tarih boyunca dünyaya yön vermiştir. 7 Asır önce Bizans ve Sasaniler bu güce sahipti.Onlar dünyaya yön veriyordu. 

5 Asır önce Osmanlı bu üç imkana sahipti o dünyaya yön veriyordu. Şimdi de ABD. ve İsrail bu üç özelliği en iyi kullandığından onlar dünyaya yön veriyor.

Medya,Ekonomi ve İstihbarat demek her şey demektir.

Ak Parti’nin İstanbul Kazlıçeşme de yaptığı milyonluk mitingi Ak Partiye karşı yapılıyormuş gibi gösteren CNN international’in daha güzeli yayın yapan bir yayına sahip olmadığımız, Hazinelerimizi Kanuni dönemi gibi  zirveye ulaştırmadığımız ve Sultan II.Abdülhamid’in dönemindeki güçlü ve etkili istihbarata sahip olunmadığı sürece İSLAM  beldelerinde kan ve gözyaşı eksik olmayacaktır.Budist kafirinin Mynamar’daki Müslüman kardeşini odun gibi ateşe atmasını istemiyorsak bu üç şeye bir şekilde sahip olmak adına çalışma yapmak gerek.

Sürekli ABD ve İsrail’i suçlayarak bir yere varamayız

İslam ülkelerinde yaşanan herhangi bir olay olduğu zaman  hemen işin kolayına kaçarak ABD. ve İsrail oyunu deyip işin içinde çıkmanın zamanı geldi geçiyor. Ayette dediği gibi küfür tek millettir. Onlar elbette bizlere karşı oyun hile ve desise yapacaklardır. Önemli olan biz daha onlar oyunlarını oynamadan biz nasıl bunu akamate uğratırız onun hesabını yapmalıyız.  

Müslümanlar akıllı ve uyanık olmalıdır

Müslüman uyanık,akıllı ve öngörülü olmalıdır. Asrı Saadette efendimiz Müslüman olmak isteyen bir müşriğe aynen şunu söylüyor ”Şu an kimseye Müslüman olduğunu söyleme. İstihbarat aldık ki falan kabile Müslümanlara karşı asker topluyor.Sen oraya git ve toplanan orundun içine katılacağını söyle,eğer bize gelen istihbarat doğru ise o azgınların liderini  gece öldür ve ondan sonra gündüz saklan gece de buraya gelmek üzere gerekeni  yap” diyor. Bu öngörü ve tedbir ile daha toplanma aşamasında olan azgın gurup darmadağın ediliyor. Bizler de bugün böyle uyanık olmak zorundayız.  
 
Murat Aydın’dan durmak yok 

İstanbul’un en tecrübeli ilçe Belediye Başkanı Murat Aydın’ın yaptığı çalışmalara yetişmek çok zor.Zeytinburnu Times Gazetesi ve www.zeytinburnutimes.com haber portalını kurmadan önce başkanın yaptığı önemli çalışmaları İstanbul Times Gazetesi ve www.istanbultimes.com.tr habar portalımızda yayınlıyorduk.

Diğer ilçelerde siz İstanbul‘ a yönelik yayın yapıyorsunuz neden Zeytinburnu haberlerine çok yer veriyorsunuz serzenişlerinden sonra biz de sadece Zeytinburnu haberlerine yer verecek olan bir gazete ve haber portalı kurduk. 

Başkan bu hızla hareket ederse galiba hızına yetişmek için bir foto muhabir,bir muhabir ve bir  kameramanımızı sayın başkanın çalışmalarına ayırmak zorunda kalacağız.  Şu an Ramazan ayında her gün bir sokakta iftar var.

İftardan sonra açık hava da sinema keyfi var.Sinemadan sonrada her gece ayrı bir camide teravih sonrası cemaate limonata ikramı var. Gündüz yapılan çalışmaları da anlatmıyorum bile. Murat Aydın14.5 yıldır belediye başkanlığı yaptığı halde ciddi bir küskün ve kırgın gurubu bıraktığı söylenemez. 

Ak Parti’de kimler belediye başkan aday adayı olur bilinmez ama ilçenin kitabını yazan ve son 30  yılını bilin bir kişi olarak Murat Aydın’ın en güçlü aday olduğunu kestirmek  zor değil. Muhtemelen de yaptığı çalışmaları takip eden il başkanlığı ve genel merkez başkanla yola devam kararı verebilir. 
Mısır’da din kardeşlerimiz hunharca bir şekilde darbeciler tarafından katledilirken bayram yapmak bize caiz değil. Bizlerin kendimize gelmesi gerekir. Bununla birlikte dünyadaki tüm din kardeşlerimizin ve Silivri’den Pendik’e yıllardır bizleri takip eden tüm okurlarımızın mübarek Ramazan bayramını en kalbi duygularımla kutlarım.  
 
YORUM EKLE

banner17

banner20