banner9

Çağırıcı Gökkubede hoş bir sada bırakmış

Çağırıcı Gök kube de hoş bir sada bırakmış

Hiçbir zaman masa başında ahkam kesmeyi sevmiyorum. Sırf halkın dertlerini yakından dinlemek adına haftanın en az 5 günü toplu taşıma araçlarını kullanıyorum.
 
Bu vesileyle bir çok gündemi burada yakalıyorum. Durakta beklerken,araca binerken yolcuların birbirleri ile olan sohbetlerinden telefon konuşmalarına kadar bir çok ilginç konuya şahit oluyorsun. 
 
Amiral gemimiz olan İstanbul Times Gazetesi’nin bir projesi olan “İlçeler konuşuyor projemiz ile her hafta ekip olarak sabahtan akşama kadar bir ilçemize giderek oranın gündemini okurlarımıza aktarmaya çalışıyoruz.
 
Bu haftaki durağımız da İstanbul’un nüfus olarak en büyük ilçesi olan Bağcılar’ daydık. Cadde ve sokak röportajları ile halkın beklentilerini almaya çalıştık.
 
Bağcılar da halkın birinci sorunu TRAFİK ve Otopark olduğunu gördük. Sokağın nabzını tutarken kesinlikle çanak soru soralım veya bir çok kişi ile söyleşi yapalım hoşumuza gidenleri yayınlarız gitmeyenleri yayınlamayız mantığını hiçbir zaman benimsemedik. Bağcılar’da yaptığımız söyleşide halk bize ne konuşmuşsa aynen yayınladık.
 
Vatandaşa sorduğumuz sorulardan birisi Belediye başkanı LokmanÇağırıcı’dan memnun musunuz sorusunu sorduk % 98 başkanın çalışmalarından çok memnun olduğunu ifade etti. Biz de bu haber çalışmamızı “Halk Başkadan çok memnun başlığı ile İstanbul Times’ın bayram özel sayısında MANŞET olarak yayınladık.
 
Bir örnek vereyim:
 
Bağcılar Belediye başkanı Lokman Çağırıcı en yakın siyasi rakibi olan CHP.nin üç katı oy almış.2009 yerel yönetim seçiminde Ak Parti adayı Lokman Çağırıcı 176 bin oy almışken CHP burada 66 bin oy almış. Buna rağmen başkan yaz aylarında yüzlerce medya mensubunu belediyenin Kirazlıbent tesislerinde pikniğe götürdü.Orada başkanla akşama kadar ailemizle güzel bir gün geçirdik.

Yine her medya kurumundan bir kişi olmak üzere ramazan ayında 50 kişilik bir basın mensubunu Edirne Selimiye camisini götürdü. Başkanın oy dağılımına göre belki hiç kimseye ihtiyacı görülmeyebilir.
 
Ama halk ben CEKETİMİ KOYSAM kazanır havasındaki başkanlara ve partilere daha önce sert cezalar verdiği için akıllı bir başkan bu havaya kapılmaz ve gönülleri hoş etmeye çalışır.Lokman başkanın basın’ı pikniğe ve Edirne’ye götürmesinin maddi bedeli kişi başı en fazla 150 lira olsun. Ama bizleri düşünüp iki gününü bize ayırmasının maddi değeri yok. Bize bu değeri veren başkan’a biz değer vermez miyiz ?
 
Bizim değerimiz de çam sakızı çoban armağanı misali haberlerimiz ile olur. Arkadaşlarımıza her sayıda Bağcılar’ ın haberlerine yer verin. Birinci sayfa da spotu olsun gibi jestlerle daha faydalı katkılar yapıyoruz.. Her kes başkan olabilir ama adam olmak herkese nasip olmaz.
 
Bir tarafta nüfusu Bağcıların yarısı kadar olmayan bir komşu ilçenin başkanından halk memnuniyeti yüzde 10’u geçmeyecek diğer tarafta alçak gönüllü olduğu ve ilçe halkına hizmet götürdüğü için Lokman başkan’a halk desteği % 98 olacak.

Lokman Başkan sen hep böyle kal
 
Bir kaç gün önce sokak ve caddelerin nabzını tutmak için Bağcılar kazan biz kepçe sabahtan akşama kadar vatandaşa soru sorduk. Diğer ilçelerde halkın ekseri çoğunluğu başkanını eleştirirken Bağcılar halkı kendi başkanları olan Lokman Çağırıcı’ya toz kondurmamaları aklıma başkan ‘Gökkubede hoş bir sada bırakmış ‘sözünü getirdi.
 
Açık bir şekilde söyleyeyim başkan ve ekibinin halka samimi ve güzel yaklaşımları Bağcılar’a yansımış. Tek kelime ile BRAVO başkan demek içimden geldi.
 
Lokman Başkan kendisi ile barışık,nükteden herkesin seviyesine göre konuşan konuşurken insanın gözleri içine bakan çoğu zaman konuştuğu kişiye ismi ile hitap eden makama köle olmamış ender başkanlardan birisidir Çağırıcı.
 
www.istanbultimes.com.tr den sonra www.basaksehirtimes.com ,www.zeytinburnutime.com’u kurduk. Bir ilçede 25 yıldır iş yerimiz olduğu için o ilçe ile alakalı bir haber portalı kurdum.Diğer ilçe de de ikamet ediyorum.
 
Üçüncü ilçe sitemizi Bağcılar’da kurmamızın en önemeli nedeni Başkan’ın halka ve basın’a bakış açısının olumlu olması çok etkili oldu. Biz burada www.bagcilartimes.com’u kurduk hem Bağcılar’a hem de başkana müthiş katkılarımız olacak.
 
Mesela iki gün önce yaptığımız sokak söyleşileri ile alakalı elde ettiğimiz bilgileri Başkan ve ekibi 50 bin TL harcasaydı elde etme imkanı yoktu diyebiliriz. Ama biz bir tatlı söz ve güzel bir tebesüm ile bir çok işi yapabilecek alt yapıya sahibiz.
 
Velhasılı kelam Bağcılar Belediye başkanı Lokman Çağırıcı halkın gönlüne öyle güzel bir taht kurmuş ki kendi adına çok mutlu oldum. Benimde içinde bulunduğum Bağcılar söyleşi heyeti olarak yapılan sokak çalışmalarında bende bulundum. Memnuniyetle başkanın Gökkubede hoş bir sadaya şahit olmak da çok mühim bir konu idi.
 
Sen hep böyle kal başkan…yolun açık olsun…
 

Bağcılar Times /Hüseyin Çetiner
 
YORUM EKLE
YORUMLAR
M.Fatih
M.Fatih - 10 yıl Önce

Bağcılar Times'ın sade ve ablaşılır haber portalını çok beğendim bence Bağcılar'ı çok güzel yansıtıyoırsunuz.Allah yolunuzu açık etsin Başkanımız Lokman Çağırıcıya selamlar olsun...

banner17

banner20