banner9

Çağırıcı Ustalık dönemine başlamak üzere

İstanbul Times Times Gazetesi ve İstanbul Times Tv olarak İstanbul’un 39 ilçesine gidip geliyoruz.
Ak Parti Belediyelerinin büyük ekseriyetinde hizmet ve yatırım olduğunu görüyoruz. Zaten vatandaş’ta birkaç ilçe hariç durumun böyle olduğunu söylüyor. 

Burada isimlerini vermeye gerek yok ama Ak Partili 4/5 tane ilçe belediye başkanı ne yazık ki yolları ve sokakları yaptığı halde halkın gönlünü bir türlü yapabilmiş değil.

Vatandaş başkanından olağanüstü işler de istemiyor. Sadece sorduğu sorulara makul ve mantıklı cevaplar almak istediği halde bazı başkanlar hemen agresifleşip soru soranı pişman ettikleri halde Bağcılar Belediye başkanı ve yeniden Ak Parti Bağcılar Belediye başkan adayı Lokman Çağırıcı’nın yaptığı yüzlerce etkinliğine katıldım özellikle Göztepe mahallesinde ki kentsel dönüşüm çalışmaları için vatandaşın en sert tepkisine karın bile SÜKUNETİNİ muhafaza ederek vatandaşa telafisi zor hiçbir şey demedi. 

İdareci çok dinleyip az konuşacak 

Dört halifeden birisi olan Hz.Ali efendimiz devlet idarecilerine tavsiyelerde bulunurken “sizin kendinizi ifade edebilme sorun ve sıkıntınız yok. Siz vatandaşı çok dileyip az konuşacaksınız”  demiştir. Bağcılar Belediye başkanı Lokman Çağırıcı bu tavsiyeye uygun hareket ederek vatandaşın gönlünü kazanmasını biliyor. 

İstanbul’un nüfus olarak en büyük ilçesi Bağcılar. Bir belediye başkanı vatandaşı fırçalamıyorsa buna paralel olarak alt birimde çalışan herkes kendisini bu şekilde ayarlayarak yönettiği halka gardiyan değil garson olmanın gayretinde olur. Bağcılar da Basın büro çalışanları dahil her kes vatandaşa karşı gayet kibar ve nezih bir şekilde hareket ediyor.

Başkan Çağırıcı Ustalık dönemine gün sayıyor 

Bağcıların çehresini değiştiren Halk adamı kurucu belediye başkanı Feyzullah Kıyıklık’ tan sonra başkanlık koltuğuna oturup aynı memnuniyeti devam ettirmek kolay bir iş değildi. Ama Çağırıcı bunu başardı ve partisi tarafından ikinci kez aday gösterildi.  Çağırıcı, Kıyıklık’ın 2007 de vekil olması ile Meclis üyelerinin kararı ile başkan seçilmiş bu iki yılda iyi bir başarı grafiği yakaladığı için 29 Mart 2009 da yenide aday yapılmıştı.Beş yıllık sürede Başarılarla dolu geçti .

Engelliler Sarayı,Kayısı,üzüm,Kestane,Kiraz başta olmak üzere nostalji bahçeleri oluşturarak güzel bir projeyi ilçede hayata geçirdi. Küçük metreli arsalara inşaat izni verilmeyerek çarpık kentleşmeye izin vermedi.

İşin en önemlisi başkan sadece yoları,sokakları ve diğer yatırımları yapmadı vatandaşın  gönlünü de yaptı. Başbakan Erdoğan sık sık belediye başkanlarına yolları sokakları yapmak,çöpleri alma işini zaten yapacaksınız.

Önemli olan yöneticisi olduğunuz halkın gönlünü de yapmaktır diyor. Bana sorulsa bu talimata en çok uyan kişi diye ilk aklıma gelen hiç şüphesiz ki Bağcılar belediye başkanı Lokman Çağırıcı olacaktır.

30 Mart 2014 yerel yönetim seçimlerinin Bağcılara’a , İstanbul’a ve Ülkemize hayırlı olmasını dilerim.

Bağcılar Times / Hüseyin Çetiner 
YORUM EKLE

banner17

banner20