banner9

Türk Emlak Projeleri Kazak ve Özbekistan Emlak Fuarlarında Görücüye çıkacak

Gayrimenkul sektörü Uluslararası Emlak Fuarları ReExpo ve Second Home; Kazakistan, Özbekistan, Libya, Hollanda, Belçika ve Pakistan fuarlarında buluşacak. Fuarlarda gerçekleştirilecek gayrimenkul yatırımları ile Türkiye ekonomisine ciddi oranda döviz katkısı sağlanacak.

Türk Emlak Projeleri Kazak ve Özbekistan Emlak Fuarlarında Görücüye çıkacak

KAZAKİSTAN VE ÖZBEKİSTAN EMLAK FUARLARI REEXPO’DA TÜRK PROJELERİ SERGİLENECEK

Atılım Fuarcılık tarafından gerçekleştirilecek fuarlardan Kazakistan Emlak Fuarı 24-26 Kasım, Özbekistan Emlak Fuarı ise 9-10 Kasım 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Fuarlar, en yüksek kalitede alıcıları, yatırımcıları ve hükümet etkileyicilerini buluşturacak. Ayrıca, potansiyel yatırımcılara dünya çapında farklı projeleri de keşfetme imkanı sağlayacak.

GAYRİMENKUL SEKTÖRÜ DE FUAR DESTEKLERİNDEN FAYDALANACAK

Ticaret Bakanlığı, gayrimenkul sektöründeki firmalara hizmet ihracatı kapsamında devlet desteği verecek. Türkiye’de gayrimenkul hizmeti veren şirketler, kurum ve kuruluşların yanı sıra sanal ve yurt dışında fiziki olarak Bakanlık tarafından desteklenen fuar firmaları da bu destekten yararlanabilecek.

Yurt dışına gayrimenkul pazarlanması için verilen teşvikler, gerçekleştirilecek fuarlar için önemli bir ihracat artışı sağlayacak. Türkiye ekonomisinin desteklenmesi için verilen destekler, yabancılara gayrimenkul satışlarını da önemli ölçüde artıracak. Bu kapsamda gerçekleştirilecek Kazakistan ve Özbekistan Emlak Fuarları, uluslararası ve bölgesel gayrimenkul alıcıları ve yatırımcıları için Türkiye’de yatırım yapma fırsatı sunacak. Şirketlere verilen teşvikler kapsamında, gayrimenkul sektöründe önemli bir konumda bulunan Türkiye ekonomisine de önemli bir döviz girdisi sağlanacak.

TEŞVİKLER GAYRİMEKUL SATIŞLARINI ARTIRACAK

20 Nisan tarihli Resmi Gazete’ de yayınlanan Hizmet İhracatının Tanımlanması, Sınıflandırılması ve Desteklenmesi Hakkında Karar’ ile, Ticaret Bakanlığı, gayrimenkul sektöründeki firmalara hizmet ihracatı kapsamında devlet desteği verecek. Türkiye’den yurt dışına gayrimenkul teşvikinin önünün açılması ile şirketlere 1.8 milyon TL’lik reklam desteği sağlanacak. Türkiye’de gayrimenkul hizmeti veren şirketler, kurum ve kuruluşların yanı sıra sanal ve yurt dışında fiziki olarak Bakanlık tarafından desteklenen fuar firmaları da bu destekten yararlanabilecek. Türkiye’de gayrimenkul hizmeti veren tüm şirketler, kurum ve kuruluşlar devlet desteğinden yararlanabilecek. Fuar ve etkinlikler kapsamında 300 bin TL’den başlayan destekler, 1.8 milyon TL’ye kadar çıkacak.

Bu kapsamda, gerçekleştirilecek Kazakistan ve Özbekistan gayrimenkul fuarlarının sektörde halihazırda önemli bir konumda bulunan Türkiye’deki satışları artırması bekleniyor. Bu kapsamda, gerçekleştirilecek fuarlar ile Türk yatırımcılar ve firmalar için de önemli iş birliklerinin geliştirilmesi ve yapılacak yatırımların bu ülkelere kayması sağlanacak. Ayrıca, 25 binden fazla ziyaretçi katılımının beklendiği fuarlarda, 100’un üzerinde uluslararası projenin sergilenmesi bekleniyor.

Kazakistan Emlak Fuarı ve Özbekistan Emlak Fuarına ilaveten Hollanda, Belçika, Libya, Pakistan ve Ürdün Emlak Fuarlarına ve detaylarına da www.irexpo.net den ulaşabilirsiniz.

ReExpo Uluslararası Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı Hakkında:

Fuarcılık tarafından gerçekleştirilecek olan ReEXPO Uluslararası Gayrimenkul ve Yatırım Fuarları; Kazakistan, Özbekistan, Libya, Ürdün, Pakistan, Hollanda, Belçika olmak üzere 7 ülkede gerçekleştirilecek. Ayrıca, Hollanda ve Belçika’daki Second Home fuarlarına da Türkiye’ deki projelerin katılım organizasyonunu yapacak fuarlarda, 25 binden fazla ziyaretçi katılımı ve 100’ün üzerinde uluslararası projenin sergilenmesi bekleniyor. www.irexpo.net

Atılım Fuarcılık Hakkında:

1997 yılından günümüze Rusya, Ukrayna, Kazakistan, Azerbaycan, Fas, Cezayir, Nijerya, Irak, Romanya, Bulgaristan, İtalya, Çekya, Hırvatistan, Mısır, Tunus, Ruanda, Güney Afrika, Kenya, B.A.E ve İran gibi 20’den fazla ülkede 100’lerce başarılı fuar yaparak; inşaat, gayrimenkul, gıda, kozmetik, havalandırma, dekorasyon, makine, tekstil, peyzaj ve belediye ekipmanları gibi sektörlerde başarılı organizasyonlar yapmaktadır. İhracatçıları için potansiyel yeni pazarların bulunması ve doğru firmaların bu pazarlarda başarılı olması için büyük çaba sarf etmektedir. www.atilimfuar.com

Bağcılar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner20