banner9

İnanlar İnşaat`a bir şok daha!

İflas bayrağını çeken, patronu yurt dışına kaçan İnanlar İnşaat`a bir şok da Bakanlık'dan geldi! Şirketin yetki belgesi iptal edildi...

İnanlar İnşaat`a bir şok daha!
İflas eden İnanlar İnşaat haberlerine bir yenisi daha eklendi. İnşaa ettiği lüks projelerde yüzlerce mağduru geride bırakarak Kanada`ya kaçan İnanlar İnşaat`ın firari patrou Serdar İnan ve şirketi ile alakalı Bakanlık yetki belgesi iptali düzenledi. Söz konusu yetki iptali bu sabah Resmi Gazete'de yayımlanarak yürülüğe girdi.

Son günlerde sıkça haberlere konu olan İnanlar İnşaat ve firari patronu Serdar İnan`ın yetki belgeleri iptal edildi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından görev ve sorumluluklarını yerine getirmeyen yapı müteahhitleri ile alakalı olarak aldığı yetki belgesi iptali kararı İnanlar İnşaat'a şirketin yönetim kadrosuna da uygulandı.

Konuyla alakalı EmlakPencerem.com editörünün edindiği bilgiye göre, İstanbuıl Kadıköy ilçesinde hayata geçirilecek proje için yetki belgesi verilen İnanlar İnşaat A.Ş. ve yönetimin yetki belgeleri iptal edildi. Söz konusu karara ilişkin Resmi Gazete'de yer alan bilgide, "İstanbul Kadıköy Belediyesi - 206/1 Pafta, 3292 Ada, 171 Parsel - İNANLAR İnş. A.Ş. (0034215518818548) - Yön. Kur. Bşk. Serdar İNAN (0034110389452248), Yön. Kur. Bşk. Yrd. Murat İNAN ve Orhan ARSLAN, Gn. Md. Dilber Gülsen RAMAZANOĞLU - 06.09.2018 tarihli ve 153751 sayılı Bakan Oluru ile 5 (beş) yıl." açıklamasına yer verildi.

Halen firari olarak Kanada'da lüks yaşamına ailesiyle birlikte kaldığı yerden devam eden İnanlar İnşaat'ın patronu Serdar İnan ve şirketi hakkında çok sayıda dava açılmaya devam ediliyor. Ortada kalan 600'den fazla mağdur haklarını mahkemeler aracılığı ile aramayı sürdürüyor. Son olarak mağdurlar, şirkete kayyım atanması konusunda mahkemeye dilekçe vermişti. 

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2018, 10:25

Bağcılar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner20