banner9

“İnşaat firmaları kurumsallaşmalı”

Gaziantep'in en köklü inşaat firmalarından biri olan Hasan Sever İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Sever, Gaziantep'te uzun yıllardan bu yana inşaat faaliyetlerinde bulunduğunu vurgulayarak, "Biz Gaziantep'te kurumsal bir inşaat firmasıyız. Kurulduğu günden bu yana kaliteli, lüks, zamanında ve sözünde duran bir inşaat şirketiyiz. Ne söylersek o olur. Bu nedenle bu yapımızdan dolayı Gaziantepliler bizi tercih ediyor. Bundan dolayı da teşekkür ederim' dedi.

“İnşaat firmaları kurumsallaşmalı”
Hasan Sever İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Sever, sektörde kurumsallaşan inşaat firmalarının ayakta kalabileceğini söyledi. Sever, projelerin zamanında teslim edilmesinin önemini de işaret etti.
Lüks ve kaliteli konut projeleriyle ve projeleri zamanından önce teslim etmesi ile tanınan Hasan Sever inşaat, pazardaki önemli aktörlerden biri. Kurumsal yapısı ile dikkat çeken Hasan Sever İnşaat, bu anlamda sektöre örnek bir firma olarak öne çıkıyor.
Hasan Sever İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Sever, inşaat sektöründe kurumsallaşmanın önemini anlattı.
"ALANINDA UZMAN BİR EKİPLE ÇALIŞMAK GEREKİYOR"
Sever, kurumsal bir firma olmak için doğru ve alanında uzman bir ekiple çalışman gerektiğini söyledi. Şantiyelerde yeterli sayıda mimar ve inşaat mühendisi gibi teknik eleman bulundurulmasının önemine de değinen Sever, teknolojik gelişmelere ayak uydurulması gerektiğini de vurguladı.
"Sektör çok hızlı gelişiyor. Bu gelişmeye ayak uydurabilmek için kurumsal bir yapı kurulması gerekiyor." diyen Sever, şöyle devam etti; "İnşaat sektörü mimari, satış ofisleri, kat planları, örnek daire ve pazarlama kurgusu gibi çok sayıda faktör bir arada değerlendirilmelidir. Bu düzeni kuramayan veya gelişmelere ayak uyduramayan firmaların ayakta kalması mümkün değil. Aksi durumda 5-10 yıl içinde faaliyetlerine son vermek zorunda kalıyorlar."
"KURUMSAL FİRMALAR AYAKTA KALABİLİR"
"Yüz binlerle ifade edilen inşaat firması sayısının binlerle ifade edilen seviyeye düşeceğini" öngören Sever, "Ayakta kalmak isteyen inşaat firmaları kendilerini revize etmek ve gelişmelere göre düzenlemeler yapmak zorundadır. Türkiye'de ve dünyada çok hızlı gelişen bir sektörden bahsediyoruz. Bu yıl kullandığımız malzemeler gelecek yıl farklı bir formda sunuluyor. Yeni ekipmanlar ve proje uygulamaları geliştiriliyor. Kanunlar, yönetmelikler ve mevzuatlar değişiyor. Bunları takip etmek zorundasınız. Tüm bunları ancak kurumsal firmalar sürdürülebilir." diye konuştu. "Bu dönemde güçlü ve kurumsal firmaların ayakta kalabileceğine" dikkat çeken iş adamı Sever, "Herkes müteahhitlik yapmaya başladı. Ancak ilgili mevzuatlar ve yönetmelikler değişince rant için müteahhitlik yapanlar zorlandı. Yavaş yavaş sektörden çekiliyorlar. Sektör artık kurumsal firmalara kalıyor. Kurumsal yapıya sahip olmayan inşaat firmalarının ayakta durması çok zor." sözlerini kaydetti.
"PROJELERİN ZAMANINDA TESLİMİ ÖNEMLİ"
Projelerini zamanından önce teslim etmesiyle ünlü olan Hasan Sever İnşaat'ın patronu, "Hedeflenen tarihte projenin teslimi için inşaat projesine uygun çalışması gerekiyor. Biz firma olarak gelişmeleri yakından takip ederek, projelerimizi zamanından önce teslim etmeye çalışıyoruz. Bu da müşterilerimize güven veriyor." dedi.
Sever, sözlerini şöyle tamamladı; "Artan rekabet nedeniyle mimari taleplerin detaylı olarak ele alınması, pazarlama stratejilerinin iyi kurgulanması gerekiyor. Varlığını korumak isteyen firmalar, alıcıların gelişen ve değişen isteklerine ayak uydurabilmelidir. Klasik metotlar artık yeterli olmuyor. Bu tür firmaların sektörde gelecek vaat etmediğini düşünüyorum" dedi. 

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2019, 10:16

Bağcılar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner20