banner9

Moskova'da Türkiye-Rusya İş Forumu Gerçekleştirildi

Rusya’nın başkenti Moskova’da düzenlenen Rusya-Türkiye İş Forumu’nda her iki ülkenin önemli diplomat ve iş adamları bir araya geldi.

Moskova'da Türkiye-Rusya İş Forumu Gerçekleştirildi
Rusya'nın başkenti Moskova'da düzenlenen Rusya-Türkiye İş Forumu'nda her iki ülkenin önemli diplomat ve iş adamları bir araya geldi.

Türkiye İhracatçılar Meclisi, Rusya Sanayicileri ve Girişimciler Birliği ve Rus Sanayicileri ve Girişimciler Sendikası ev sahipliğinde Rusya'nın başkenti Moskova'da "Rusya ve Türkiye'nin iş ilişkilerinin yeni çağı" konulu Rusya-Türkiye İş Forumu düzenlendi. Foruma Türkiye Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Metin, Rusya Federasyonu Sanayi Bakan Yardımcısı Gruzdev Alexey, Türkiye'nin Rusya Büyükelçisi Hüseyin Diriöz, Rusya Sanayicileri ve Girişimciler Birliği Başkanı Alexander Shokhin, Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı İsmail Gülle, RDIF Yatırım İlişkileri Direktörü Yuri Babin ve Rus Sanayicileri ve Girişimciler Sendikası Rus-Türk Çalışma Grubu Başkanı Arsen Ayupov katıldı. Forum sabah kahvaltısının ardından yuvarlak masa toplantısı ile devam etti. Yuvarlak masa toplantısından sonra düzenlenen foruma otomotiv, gemi yapımı, inşaat, endüstri, altyapı, tekstil, tarım gibi alanları temsil eden 80'den fazla Türk şirketi, Türk iş dünyasından 30 temsilci, Türkiye ekonomisinin ana sektörlerini temsil eden yaklaşık 20 iş birliği temsilcisi, 300 forum katılımcısı, hükümet organlarının temsilcileri, büyük bankaların ve yatırım şirketlerinin başkanları, ticaret, sanayi ve inşaat kuruluşları temsilcileri katıldı. Forumun ardından Türkiye'nin Moskova Büyükelçiliğinde Başkonsolos Hüseyin Diriöz tarafından konuklara yemek verildi. 

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2018, 09:28

Bağcılar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner20