banner9

Gönüllere hitap etmek ve Çağırıcı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yıllar önce belediye başkanlarına yaptığı bir konuşmada muhteşem bir çıkış yaparak “Yolları ve sokakları altından yapsanız bile halkın gönlünü yapmadıktan sonra yaptığınız çalışmaların bir anlamı yok” demişti.
 
Hemen hemen her gün Bağcılar’a bir şekilde gidiyorum. Bazen konuştuğum vatandaşlara gazeteci olduğumu söylüyorum bazen de sade bir vatandaş olarak yaptığım sohbetlerde Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’nın sadece yolları ve sokakları yapmadığını halkın gönlünü yapmak için de güzel ve samimi çalışmalar yaptığını hem görüyorum hem de duyuyorum.
 
Bir daha ki seçimde başkan aday olur mu olmaz mı bilemiyorum ama eğer amaç hizmet ettiğiniz halkın gönlünde hoş bir SADA bırakmak önemli ise samimi olarak Bağcılar Belediye başkanı Lokman Çağırıcı’nın bunu başardığını rahatlıkla söyleyebilirim.
 
Hele bir de Milli görüş belediyeciliğinin ilk temsilcilerinden birisi olan Bağcılar’ın kurucu belediye başkanı Feyzullah Kıyıklık’tan sonra onun başkanlık yaptığı yerde başkan olmak hiç kolay bir iş değil iken Lokman Çağırıcı yaptığı güzel işleri ile duayen belediye başkanı Kıyıklık’ı aratmadığını da ilçe halkı sık sık ifade ediyor.
 
Başkanın pozitif enerjisi çalışma arkadaşlarına da sirayet ettiği için Bağcılar Belediyesindeki çalışma arkadaşları da sorun değil olaylara çözüm üretmek için bir çaba içinde olduklarını Bağcılar’a yönelik yayın yapan www.bagcilartimes.com’un idarecisi olarak görüyorum.
 
Öyle belediye başkanları görüyoruz ki ilçesi sel felaketinde ciddi hasar almış bir televizyonun muhabiri hayvan barınağında can çekişen köpekleri kurtarmak için başkan dan yardım istemek için telefon açıyor ama açtığına pişman oluyor. Başkan beni ne diye bu saate arıyorsun diyebiliyor.

Halk ile kavgalı olan başkanları görünce halk ile içli dışlı olan Bağcılar Belediye başkanı 
Lokman Çağırıcı'nın bir çok samimi ve içten davranışı da bize çok anlamı geliyor.

Bağcılar Times / Hüseyin Çetiner
YORUM EKLE

banner17

banner20