banner9

27 Milyona Yapılan Yat Limanına Yat Giremiyor

Samsun’un Atakum ilçesinde 27 milyon TL harcanarak yapılan yat limanının zemini mühendislik hatası sonucu kumla doldu.

27 Milyona Yapılan Yat Limanına Yat Giremiyor
 Samsun’un Atakum ilçesinde Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı AKP’li Yusuf Ziya Yılmaz döneminde 27 milyon TL harcanarak 205 bin metrekarelik bir alan üzerine inşa edilen ve 900 metre uzunluğunda mendireğe sahip yat limanı, mühendislik hatası sonucu kum dolunca işlevini kaybetti. Yatlar giremeyince liman balıkçı teknelerine kaldı. Bu kez de Kurupelit Yat Limanı'nın doldurulmasına karar verilerek daha açığa yeni bir yat limanı yapılması gündeme geldi.

Sözcü’den İsmail Akduman’ın haberine göre; CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, liman inşa edilirken bilim insanlarının yaptığı uyarıların ve ilgili meslek kuruluşlarının itirazlarının dikkate alınmadığını, doğa dinamiklerinin göz ardı edildiğini, büyük mühendislik hataları yapıldığını ve bu nedenle de limanın amaca hizmet edemez hale geldiğini ifade etti.


Hancıoğlu, “Şimdi yine aynı yaklaşımla limana dolgu yapılması planlanıyor. Yanlış, bir defa yapıldığında, hata olarak kabul edilebilir. Ancak tekrarlanırsa bunun adı kasıttır. Yapılan her yanlışın bedelini, yıkımın faturasını vatandaşımız ödüyor.” dedi.

Samsun Mimarlar Odası Başkanı ve Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi İshak Memişoğlu “Yat Limanı'nın yanlış projelendirildiği zaman içinde ortaya çıktı, kadük kaldı. Halkın milyonları boşa gitti. Bu yanlışı yapanlardan hesap sorulmalı.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2020, 11:55

Bağcılar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner20