banner9

Adana'da Devlet Bahçeli Köprüsü İhaleye Çıkıyor

30 Mart 2016'da temeli atılan ancak aradan geçen 4 yılda sadece üçte biri yapılabilen Adana’daki köprü için harekete geçildi. Karayolları Genel Müdürlüğü, Adana trafiğini büyük ölçüde rahatlatacağı belirtilen köprünün kalan yapım işlerinin tamamlanması amacıyla ihale hazırlıklarını başlattı.

Adana'da Devlet Bahçeli Köprüsü İhaleye Çıkıyor
 Adana'da MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin adını taşıyan köprünün temeli, 30 Mart 2016'da atıldı. Bahçeli'nin de temel atma törenine katıldığı köprü 215 milyon liraya ihale edildi. Köprünün, 2018 yılının Ekim ayında bitirilmesi hedeflendi. Ancak, aradan geçen 4 yılda köprünün sadece üçte biri tamamlandı.

Habertürk’ten Olcay Aydilek’in haberine göre; Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, bir süre önce yaptığı açıklamada, önceki belediye döneminde 215 milyona yapılması planlanan köprüye 120 milyon TL harcandığını, projenin daha sonra iptal edildiğini söyledi. Karalar, “Biz göreve seçildikten sonra bu köprünün tamamlanması için projeye 40 milyon TL aktardık ancak projeyi yapan firma bize tam 600 milyon TL'lik bir maliyet çıkardı.” dedi.


Köprü inşaatında bugüne dek ekonomik nedenlerle mesafe alınamadı. Adana trafiğini önemli ölçüde rahatlatacağı ifade edilen projede, yeni ve önemli bir gelişme yaşandı. Karayolları Genel Müdürlüğü, köprünün kalan yapım işlerinin tamamlanması için kolları sıvadı ve ihale hazırlıklarını başlattı. İhalenin, eylül ayı içinde gerçekleştirilmesi bekleniyor. Proje için 600 milyon TL dolayında yatırım öngörülüyor. Köprü, bütçe olanaklarıyla tamamlanacak ve hizmete sunulacak.

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2020, 10:57

Bağcılar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner20