banner9

Adana'nın İlk Millet Bahçesi Hizmete Giriyor

Adana'da, Yüreğir Belediyesi tarafından Seyhan Nehri kıyısında 130 dönüm alana yapılan kentin ilk Millet Bahçesi açılış için gün sayıyor.

Adana'nın İlk Millet Bahçesi Hizmete Giriyor
 Adana'da yılın başında yapımı için hazırlıklara başlanan Millet Bahçesi'nde yaklaşık 11 aylık çalışmanın ardından sona gelindi.

Birkaç gün içerisinde açılışa hazır hale gelmesi planlanan, 130 dönüm alanda kurulan bahçede, botanik park, piknik alanı, su kayağı tesisi, optimist marina, yelken kulübü, seyir terasları, deniz feneri, engelli lokalleri, amfi tiyatro, festival meydanı, halatlı kayma, hayal yeli, bisiklet ve yürüyüş yolları, otopark ile birçok sosyal donatı bulunuyor.

Engellilere yönelik sosyal tesislerin de yer aldığı Millet Bahçesi'nde, vatandaşların gün boyu keyifli vakit geçirmeleri hedefleniyor.

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Millet Bahçesi'nin yapımı ve gelinen aşama hakkında bilgi verdi.

Adana'nın ilk Millet Bahçesi'ni açmak üzere olduklarını dile getiren Çelikcan, şöyle konuştu:

"Çok az işimiz kaldı, tabiri caizse son rötuşları yapılıyor. İnşallah Adana'ya yaraşır, Sayın Cumhurbaşkanımızın açtığı Millet Bahçeleri örneklerinden bir tanesi de burası olacak. İçerisinde 2 kır bahçesi, 2 kıraathanede ücretsiz ikramlarımız olacak, 500 kişilik sosyal bir tesisimiz var. Vatandaşlarımız buraya gelip Seyhan Nehri'nin mavisiyle, yapmış olduğumuz Millet Bahçesi'nin yeşilinin birleştiği noktada güzel ve hoş vakit geçirebilecekler. 130 bin metrekarelik alan içerisinde burayı Adanalılara kazandırmış oluyoruz. Yine çocuklarımız için çok değişik oyun alanlarının olduğu, adrenalin tutkunu çocuklarımız için 'zip coaster' dediğimiz halatlı kayma yapılan güzel bir tesisi de yine Adana'ya kazandırmış oluyoruz."

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2019, 10:01

Bağcılar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17