banner9

AND Gayrimenkul'dan 850 milyon TL'lik yatırım

Anadolu Grubu bünyesindeki AND Gayrimenkul 800-850 mln TL yatırımla konut projesi yapacak.

AND Gayrimenkul'dan 850 milyon TL'lik yatırım
Anadolu Grubu bünyesindeki AND Gayrimenkul'ün Genel Müdürü Ali Baki Usta, İstanbul Kartal'da hayata geçirecekleri ilk konut projeleri için 800-850 milyon lira yatırım yapacaklarını; proje finansmanı çalışmalarının ise sürdüğünü söyledi.

AND Gayrimenkul'ün "AND Pastel" projesinin lansmanında konuşan Usta, "İlk konut projemizin maliyeti arsa dahil 800 850 milyon lira olacak. Yatırımın bir kısmını proje finansmanı, bir kısmı da önceden yapılan satışlarla karşılanacak" dedi.

Usta, proje finansmanının henüz tamamlanmadığını ve görüşmelerin sürdüğünü söyledi. Usta, projeden ne kadar gelir bekledikleri ile ilgili soru üzerine ise, "Nitelikli ve kaliteli bir proje yapıyoruz. Fiyatlarımız da çok yüksek değil. Dolayısıyla gelir beklentimiz sanıldığı kadar yüksek değil" diye konuştu.

Toplantıda verilen bilgiye göre, 7 blok ve 1,200 üniteden oluşacak projede ortalama metrekare fiyatı 4,750 lira olacak.

Anadolu Grubu'nun Kartal'daki eski üretim tesisinin 45,000 metrekarelik arazisinde yapılacak projenin inşaat faaliyeti ise 250,000 metrekare olacak. Teslimatlar 2018 Haziran'da gerçekleşecek.

Projenin satış performansına göre yıl sonuna kadar yeni bir konut projesine daha başlamayı planladıklarını söyleyen Usta, "Ankara'daki arsamızda bir ofis projesi planımız var. Ayrıca AND Pastel'in satış becerisine göre yıl sonuna kadar yeni bir konut projesi üzerinde daha çalışıyor olacağız" diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2016, 15:16

Bağcılar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17