banner9

Antalya’da Kentsel Dönüşüm Sıkıntısı

Antalya Kepez’de devam eden kentsel dönüşüm projesinin bitirilememesi ve ödenmeyen kira yardımlarından dolayı vatandaşların mağduriyeti devam ediyor.

Antalya’da Kentsel Dönüşüm Sıkıntısı
 Antalya’nın Kepez ilçesi, Kepez ve Santral mahallelerinde yürütülen kentsel dönüşüm projesinin bitirilememesi ve ödenmeyen kira yardımlarından dolayı vatandaş mağdur oldu. CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı, kira yardımı mağduriyetinin son bulması amacıyla Antalya Büyükşehir Belediyesince Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na gönderilen yazıya bugüne kadar cevap verilmediğini, Bakanlığın vatandaşın mağduriyetine kayıtsız kaldığını söyledi.
Sözcü’den İsmail Akın’ın haberine göre; halen 2 bin 658 hak sahibinin 7 aylık kira alacağının ödenmediğini öğrendiklerini belirten Arı, “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nca riskli ve rezerv yapı alanlarında kira yardımı süresi 36 aydan 48 aya çıkarıldı. Sürenin uzatım nedeni inşaatı zamanında tamamlayamayan inşaat firmasından kaynaklı hak sahiplerinin mağdur edilmemesi. Bu doğrultuda Bakanlığın yükümlülüğünde olan bu sorunu bir an önce çözmesi gerekiyor.” dedi. Kentsel dönüşüm projesinin 2019 yılı sonunda bitirilip konutların teslim edilmesi gerektiğini belirten Cavit Arı; “Geçen zamanda ancak 460 hak sahibinin konutu teslim edilebildi.” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2020, 09:23

Bağcılar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner20