banner9

Atıl Durumdaki Okul Ahıra Dönüştü

5 derslikli, 350 kişilik yatakhanesi, 15 lojmanı, ana sınıfı, laboratuvarları, yemekhanesi bulunan okul, 7 yıl kullanılıp kapatıldı. Yöre halkı harabeye dönen okul binasında, hayvanlarına bakıyor.

Atıl Durumdaki Okul Ahıra Dönüştü
 Çorum'un Ortaköy İlçesi'nde, milyonlarca lira harcanarak yapılan ilköğretim bölge okuluna 1997 yılında şehit olan Piyade Uzman Çavuş Doğan Mutlu'nun adı verildi. Yaklaşık bin öğrencinin eğitim alabileceği, 8 yıldır atıl durumda olan, 15 derslikli, 350 kişilik yatakhanesi, 15 lojmanı, ana sınıfı, laboratuvarları, yemekhanesi bulunan okul ahır olarak kullanılıyor.

Sözcü’den İsmail Akduman’ın haberine göre; CHP Çorum İl Başkanı Mehmet Tahtasız, harabeye dönen, camları kırılan ve yöre halkı tarafından ahıra çevrilen okulda inceleme yaptı.


Tahtasız, binanın depreme en dayanıklı eğitim komplekslerinden birisi olduğuna dikkat çekerek şunları kaydetti: “36 bin metrekare alana sahip, genişleme alanları da bulunan eğitim kompleksinin, bölgeye hizmet edecek ve kalkınmasına destek verecek bir projeyle değerlendirilmesi gereklidir. 2 yıllık meslek yüksek okulu, veterinerlik, ziraat fakültesi olabilir. Bu eğitim tesisleri sadece 7 yıl kullanıldı sonra kapatıldı.”

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2020, 11:53

Bağcılar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner20