banner9

Bakan Eroğlu: 'Yeşil Yol' İçin Sadece 13 Ağaç Kesildi

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Trabzon' da Yeşil Yol Projesi ile ilgili açıklamalarda bulundu, yayla turizmini geliştireceğini iddia etti.

Bakan Eroğlu: 'Yeşil Yol' İçin Sadece 13 Ağaç Kesildi
Yeşil Yol Projesi kapsamında bugüne kadar kaç ağaç kesildiği yolundaki soruyu projenin sadece Trabzon ayağıyla ilgili olarak cevaplandıran ve 13 ağaç kesildiğini iddia eden Eroğlu, ''Yeşil Yol'un ormandan geçen kısmı çok cüzi miktarda. 13 adet ağaç kesilmiş. Geniş bir otoban yapmıyoruz. Mevcut yolu düzenli bir hale getiriyoruz" dedi.

DHA'da yeralan habere göre, Trabzon Valiliği'ni ziyareti sonrasında bölgeye yapılan yatırımlar konusunda açıklamalarda bulunan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Trabzon'da son 13 yılda 14 milyar liralık yatırıma imza attıklarını söyledi, kenti dünya turizmine açmak için önemli çalışmalar yürüttüklerini anlattı.


Toplantı sonunda bir gazetecinin bölgede yapımı devam eden Yeşil Projesi kapsamında kaç ağaç kesildiğine ilişkin sorusunu projenin sadece Trabzon bölümüne indirgeyerek yanıtlayan Eroğlu, ''Yeşil Yol'un ormandan geçen kısmı çok cüzi miktarda. 13 ağaç kesilmiş. Geniş bir otoban yapmıyoruz. Mevcut yolu düzenli bir hale getiriyoruz. 13 tane ağaç kesilmiş. İstersen onun yerine 13 bin adet fidan dikelim. Kabul ediyor musunuz? Bu yol bir orman yoludur. 13 adet ağaç kesilmiştir Trabzon'da. Kesilen ağaçlarda ahım şahım ağaç da değil. Küçük bodur ağaçlardır" diye konuştu.

Türkiye'nin dünyada orman varlıklarını artıran nadir ülkelerden biri olduğunu anlatan Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, "Yemyeşil bir yol olacak. Bizim işimiz zaten ağaçları artırmak, ormanları korumak. Oradaki vatandaşlar çok memnun. Çünkü yayla turizmi gelişecek" diyerek açıklamasını noktaladı. 

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2015, 09:50

Bağcılar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17