banner9

Bakan Kurum, AB Türkiye Delegasyonu Başkanı ile görüştü

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut ile görüştü.

Bakan Kurum, AB Türkiye Delegasyonu Başkanı ile görüştü

Bakan Kurum, Selçuk Kongre Merkezi’nde düzenlenen İklim Şurası’nın ikinci gününde, Meyer-Landrut ile bir araya geldi. Kurum, AB Delegasyonu Başkanı Meyer-Landrut’a, iklim değişikliği ile mücadele kapsamında Türkiye’nin yürüttüğü projeleri ve çalışmaları aktararak, Türkiye Emisyon Ticaret Sistemi’nin AB’ye uyumlu bir yapıda geliştirilmesinin planlandığını belirtti.

Büyükelçi Meyer-Landrut da Türkiye’nin iklim değişikliği ile mücadelesini ve yaptığı projeleri izlediklerini ifade ederek, İklim Şurası’nın başarıyla sürdürülmesi dolayısıyla Bakan Kurum’u tebrik etti.

Görüşmede, Türkiye ile AB’de iklim değişikliği ile mücadele konusunda yürütülen projelere ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu.

Öte yandan Avrupa Yeşil Mutabakatı’ndan da sorumlu AB Komisyonu Kıdemli Başkan Yardımcısı Frans Timmermans’ın, Türkiye’ye ziyarette bulunacağı öğrenildi.

Türkiye- AB Yüksek Düzeyli Diyalog toplantılarının bahar aylarında Türkiye ev sahipliğinde yapılması planlandı. Emisyon Ticaret Sistemi konusunda yapılabilecek iş birliği alanlarının konuşulacağı belirtilen toplantıda, Türkiye’nin yeşil dönüşüm konusunda destek beklediği kamu, yerel ve özel sektör projelerinin masaya yatırılacağı kaydedildi.

Bağcılar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner20