banner9

ÇETİNER: ”Zeytinburnu’na Hizmet için adayım” dedi

AK PARTİ Zeytinburnu ilçe başkanlığının kuruluş sürecinde yer alan Gazeteci Yazar Hüseyin Çetiner yakın bir zaman içinde yapılacak olan Ak Parti Zeytinburnu ilçe kongresinde delegelerin istemesi halinde aday olacağını açıkladı.

ÇETİNER: ”Zeytinburnu’na Hizmet için adayım” dedi

Partiye yük olmaya değil yükünü almaya talibim                                   

Hüseyin Çetiner yaptığı açıklamada şunları söyledi: “İstanbul gibi Türkiye’nin en büyük ilinin bir ilçesinde İktidar partisi ilçe başkanı adayı olan arkadaşlarımızın partilerine yük değil, partilerinin yükünü almaları gerektiğine inanıyorum.

Günümüzde kişiler gibi beldelerin de kendilerinde bulunan özellikleri ile ön plana çıkmaları gerekir. Değişim ve Gelişim Tarihi içinde Zeytinburnu kitabını 2008 yılında yazıp basımımı yaptığımız zaman Zeytinburnu’nun üç özelliği ile ön plana çıkarılması gerektiğini tespit ettim.

1.özelllik Fatih, Beyoğlu ve Üsküdar’dan sonra İstanbul’un 39 ilçesi içinde Eyüpsultan ilçesi ile beraber en çok tarihi eserin bulunduğu 4.sıradaki ilçesi olması nedeni ile tarihi eserlerimizi yerli ve yabancı turizme kazandırmak için çalışılması gerektiğini tespit ettim. (Hüseyin Çetiner’in Kurucu başkanı olduğu Geleceğim Zeytinburnu Platformu zaten 2 senedir bunun üzerinde çalışıyor)

2.Özellik ise yıllar önce Sultanhamam piyasası tekstil ve kumaş için ne ifade ediyorsa bugün Zeytinburnu ilçesi de onu ifade ediyor. Bu konuda yılın 365 günü açık olması gereken  moda ve tasarım başta olmak üzere bu sektörü yakından takip edecek bir merkez kurulmalıdır.

3.Özellik ise Fatih Sultan Mehmet Han’ın İstanbul’u fethettikten sonra Kazlıçeşme mahallesinde kuruduğu Deri Fabrikalarından dolayı Zeytinburnu Deri merkezinin de başkenti yapılmalıdır.

Bugün her ne kadar tabakhaneler Tuzla ve Çorlu’ya taşınmış olsa da Konfeksiyon ve satış merkezinin halen Zeytinburnu olduğu  gerçeği değişmemiştir.

İşte ilçemiz bu üç konuda dünya çapında uzmanlaşmalıdır diyen Çetiner  Ak Parti ilçe başkanı olması hâklinde projeler geliştirerek  ve yenilikçi fikirler üreterek Zeytinburnu ilçesini hak ettiği yere getireceğim” dedi.

Herkese kabiliyeti oranında görev verilecek

Çetiner konuşmasını şu şekilde devam ettirdi “Genel Merkezimiz, İstanbul il başkanlığımız ve Zeytinburnu delegelemiz bizi uygun bulup ilçe başkanı seçerse zaten 32 yıldır bu ilçedeyim.

Bu ilçenin kitabını 2008 yılında yazdım. Burada Gazetecilik ve televizyonculuk yapıyorum. İddia ediyorum Zeytinburnu ilçesini en çok bilen ilk 3/5 kişi arasındayım.

Bu bilgilerimi ekmeğini yediğim ve suyunu içtiğim ilçemin hizmetine sunmak isterim”. diyen  Çetiner zaten daha önce bu ilçenin en büyük 2.mahallesi olan Sümer’de kurucu mahalle başkanı ilk kongrede de ilçe yönetim kurulu üyeliğine seçilen tek mahalle başkanı olmuştum o zaman. Zeytinburnu ilçesini ve Ak Parti’yi çok iyi biliyorum. İlçe başkanlığına uygun görülürsem acemilik çekmeden mevcut ilçe başkanımız sayın Bahattin Ünver’in  bıraktığı yerden devam edeceğimi düşünüyorum şeklinde sözlerini tamamladı.

Gazeteci Yazar Siyaset adamı Hüseyin Çetiner Kimdir ?


1972 yılında Malatya’nın Kale ilçesine bağlı eski ismi ile Pirot yeni ismi ile Kıyıcak Köyünde dünyaya geldi.

İlkokulu kendi köyünde bitirdi. Ortaokulu Cağaloğlu Mahmutpaşa Ortaokulunda tamamladı. Lise Tahsilini ise İstanbul Aksaray’da bulunan Pertevniyal Lisesinde tamamladı. Lisans (Üniversite) eğitimini de Eskişehir Anadolu Üniversitesinde yaptı.

1993’da Malatya’ da ki okullarda kaynak kitap olarak okutulan Malatya Kitabının yazdı ve basımı yaptırdı.

Aynı kitap daha sonra 3 basım daha yaparak yüz binlerce öğrencinin yararlandığı bir kaynak eser oldu.

Çetiner 2008 yılında doyduğu yer olan Zeytinburnu’nun kitabını da yazdı. Bu kitap ta “Gelişim ve Değişim Tarihi İçinde Zeytinburnu” ismi ile yayınlandı.

2002’de Ak Parti İstanbul’da henüz ilçe teşkilatlarını kurarken İlçe kurma görevi verilen Ahmet Dokumacı ile irtibata geçti.

Recep Tayyip Erdoğan’ın kurduğu parti de hangi görev verilirse verilsin seve seve yapacağını söyledi.

O zaman İlçenin en büyük 2.Mahallesi olan Sümer’in Kurucu Mahalle başkanlığı görevi verildi. Mahalle lokalini kendi maddi ve manevi imkanlarını ile açtı.

13 Ay sonra yapılan ilk ilçe kongresi ile 13 mahalle başkanı içinde Üniversite mezunu olan tek mahalle başkanı sıfatı ile ilçe yönetim kurulu üyeliğine seçildi.

28 Mart 2004 Yerel Yönetim seçimlerinden sonra ilçe başkanı yardımcısı oldu. 28 Mart 2004 yerel yönetim seçimleri öncesi Kazlıçeşme de yapılan mitingin tertip komitesi içinde yer aldı.

Alanı saat 12.30 ‘da CHP ye teslim etmeleri gerektiği halde başbakan Erdoğan’ın alana geç gelmesinden dolayı zamanında alanı CHP ye teslim etmedikleri için haklarında açılan Kamu davası ile 3 AY HAPİS CEZASI İLE CEZALANDIRILDI. Çetiner’in ilçe başkan yardımcılığı 2006 ortalarına kadar devam etti.

Bu tarihten 29 Mart 2009 tarihine kadar Ak Parti İstanbul İl başkanlığında beldelerden sorumlu il koordinatörü olarak görev yaptı.

29 Mart 2009 Yerel yönetim seçimleri için Ak Ak Parti Başakşehir Belediye Başkan Aday adayı oldu.

Zeytinburnu ile yatan ve Zeytinburnu sevdası ile kalkan Hüseyin Çetiner ilçe de bulunan tarihi mekanların yerli ve yabancı turistlerin hizmete sunmak için 12 arkadaşı ile beraber Geleceğim Zeytinburnu Platformu (GZP) kurdu. Güzel çalışmalara imza atan platform her kesimin takdirini görüyor.

6 Şubat 2008’de Kurucusu ve imtiyaz sahibi olduğu İstanbul Times Gazetesi’nin ilk sayısını yayınlayarak gazeteciliğe başladı.

Aradan geçen 10 küsür yılda Yayın Grubunun halka ulaşma ağlarını çok geliştirdi. Çetiner 10 yıl içinde Yayın Grubuna şunları kazandırdı:

İstanbul Times Gazetesi

www.istanbultimes.com.tr

Zeytinburnu Times Gazetesi

www.zeytinburnutimes.com

Başakşehir Times Gazetesi

www.basaksehirtimes.com

www.insaatemlakdunyasi.com

www.bagcilartimes.com

www.İstanbultimes.tv (WEB TV)

www.istanbulunsesi.tv

İstanbul Times Tv Özel You Tube Kanalımız (Sokak Rportajları 8 Milyon Takipçisi var)

İstanbul Times Tv Haber You Tube Kanalı

İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)

İstanbul Times’ı oldukça güzel bir yere getiren Hüseyin Çetiner’in imtiyaz sahibi olduğu yayın kurumları ortalama olarak günlük çoğunluğu İstanbul’dan olmak üzere 2 milyon civarında insana ulaştığı biliniyor.

Çetiner Evli 4 çocuk sahibi Türkçe, Kürtçe ve İngilizce dillerini bilmektedir.

Ak Parti Zeytinburnu İlçe başkanlığına hizmet için aday olduğunu ifade eden Çetiner 1992 Körfez harbinden sonra Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinden ilçeye olan göçler ile ilçenin DEMOGRAFİK yapısı değişti.

Değişen bu yapıyı yakından tanıyan Hüseyin Çetiner 2019’da yapılacak olan 3 seçimde % 51 oy alınması adına ilçede yaşayan seçmenin büyük çoğunluğuna dokunacağına inanıyor.

Temayül için oy kullanacak üyelerimizin ve parti Üst düzey yöneticilerimizin ilçe başkanı adaylarını belirlerken toplumun geneline hitap edebilecek adaylara şans verilmesi 2019 da 3 seçime girecek olan Ak Parti için büyük bir şans olduğuna inanıyorum.

ÇETİNER ümmet anlayışını benimseyen yapısı ile bütün seçmeni ve ilçe teşkilatını kucaklayacağına inandığını ifade etti.

İlçenin KİTABINI yazan ve İlçede Gazete ve televizyon yayını yapan Gazeteci yazar Hüseyin Çetiner ilçeyi en iyi ve çok tanıyan ve ilçede iyi derece tanınan bir şahsiyet olması adaylık şansını artıyor.

Daha Detaylı Bilgi İçin :

Hüseyin ÇETİNER

[email protected]

Gazete Tele : 0212-415 82 05 Web Tv Tel : 0212-415 17 29 GSM Tel : 0532- 344 05 12


Kaynak : İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)

 

 

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2018, 12:22

Bağcılar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner20