banner9

Deprem Konutlarının Fiyatı Belli Oldu.

24 Ocak’ta meydana gelen Elazığ’daki deprem sonrasında Elazığ ve Malatya’da depremzedeler için yapılan konutların fiyatı belli oldu.

Deprem Konutlarının Fiyatı Belli Oldu.
 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 21 Eylül Pazartesi günü yapılan kabine toplantısı sonrasında düzenlediği basın toplantısında deprem konutlarıyla ilgili de bilgi verdi. Elazığ ve Malatya depremlerinin ardından başlayan konut inşaatlarının son aşamasına geldiğini belirten Erdoğan, vatandaşların bu konutlar için ödeyeceği bedelleri de tespit ettiklerini açıkladı.

Sözcü’de yer alan habere göre Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Her iki ilde de 2+1 konutlar şerefiye bedellerine göre 510 ile 725 TL arasında aylık ödeme ile vatandaşlarımıza teslim edilecektir. 3+1 konutlar için ise 730 ile 995 TL arasında bir bedel belirlenmiştir.” dedi. TOKİ Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Karabayır, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada yapılan toplam 17 bin 800 konutun 8 binini yıl sonuna kadar teslim etmeyi planladıklarını açıklamıştı. Diğer kalan konutları da önümüzdeki yılın ocak, şubat, mart, nisan ve mayıs aylarında teslim edilmesi bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2020, 10:01

Bağcılar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner20