banner9

Dipsiz Göl’den Sonra Define Aramaya Düzenleme Getirildi

Dipsiz gölün yok edilmesinin ardından define arama projelerinin de Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) kriterlerine tabi olması kararlaştırıldı. Yeni yönetmeliğe göre define arama projeleri Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından incelenecek.

Dipsiz Göl’den Sonra Define Aramaya Düzenleme Getirildi
 Define arama projeleri Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) açısından seçme, eleme kriterine tabi projeler arasına dahil edildi. Resmi Gazete’de yer alan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın çevresel etki değerlendirmesi yönetmeliğinde değişiklik yapan yönetmeliğine göre, define arama projeleri, yönetmelik kapsamında seçme, eleme kriterine tabi olacak.

Sözcü’de yer alan Reuters kaynaklı habere göre; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, bu projeleri, ilgili kriterler çerçevesinde inceleyecek ve değerlendirecek. Gerekli görülmesi halinde bakanlıkça yeterlik verilmiş kurum/kuruluşlardan proje ile ilgili geniş kapsamlı bilgi vermesini, araç gereç sağlamasını, yeterliği kabul edilebilir kuruluşlarca analiz, deney ve ölçümler yapmasını veya yaptırmasını isteyebilecek.

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2019, 09:54

Bağcılar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17