banner9

Diyanet’in 5 Yıldızlı Merkezine 32 Milyonluk Ödenek Yetmedi

Diyanet’in Denizli’de yaptırdığı ve temmuz ayında tamamlanması gereken yüksek ihtisas merkezi, 32 milyon liralık ödeneğe rağmen tamamlanamadı

Diyanet’in 5 Yıldızlı Merkezine 32 Milyonluk Ödenek Yetmedi
 Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Denizli’de yaptırdığı yüksek ihtisas merkezi 32 milyon liralık ödeneğe rağmen tamamlanamadı. Projede müftüler ve aileleri için havuz, sauna, Türk hamamı ve 8 süit oda bulunuyor. İdari bölümde 18 çalışma odası, bilgisayar laboratuvarının yanı sıra çok sayıda lüks çalışma ofisi planlandı. 5 yıldızlı projenin temmuz ayında tamamlanması gerekiyordu ama ancak yarısı bitirilebildi.

Sözcü’den Selami Aydın’ın haberine göre; Temeli 2018 yılı Mayıs ayında atılan tesis 4 bölüm olarak planlandı. Projeye göre Bereketler Mahallesi'nde eğitim ve hizmet binası ile uygulama camisi yapılacak, Saruhan Mahallesi'nde kursiyer lojmanları ve yurt binası ve inşa edilecekti.


Kompleksin temelini Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş ile dönemin Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci birlikte attı. Zeybekci kendi adını taşıyacak caminin yapımını üstleneceğini açıklamıştı. Ancak bazı tesislerde inşaatların durduğu, cami de dahil bazı tesislerin temelinin bile atılmadığı görüldü.

CHP Merkezefendi İlçe Başkanı Ali Osman Horzum projenin lükslerle dolu olduğunu belirterek, “Dinimizin yeryüzünü mescit kıldığı bu dünyada bu kadar şaşa ve debdebeli ibadet yerlerine gerek var mı? Kaldı ki; hemen 200 metre yukarısında bir camimiz var. Bu ülkenin parası bu şekilde çarçur edilemez. Bu projeye harcanan kaynakla atölyeleri ile birlikte 24 derslikli 4 meslek lisesi yapılabilirdi” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2020, 11:12

Bağcılar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner20