banner9

Emet-Tavşanlı Kara Yolunda Heyelan

Emet-Tavşanlı karayolunda daha önce dört defa göçük meydana gelen yolun 20. kilometresinde tekrar heyelan meydana geldi. 2 buçuk metre derinlikte ve 100 metre uzunluktaki göçük vatandaşları tedirgin etti.

Emet-Tavşanlı Kara Yolunda Heyelan
 Kütahya'nın Emet ilçesine bağlı Günlüce köyünün hemen altında, geçen yıl göçükten dolayı güçlendirme çalışması yapılan bölgeye sadece 5 metre mesafede, 2 buçuk metre derinlikte ve 100 metre uzunlukta göçük meydana geldi. Göçüğün ana yola sıfır noktada olmasına rağmen, trafik akışının devam etmesi vatandaşlarda endişeye neden oldu.

İHA’da yer alan habere göre; Günlüce köyünde yaşayan vatandaşlardan Veli Bayram, "Yıllardan beri Günlüce köyünde oturuyorum. Bu bizim yolumuzun kaderi, dördüncü kez göçmüştü. Şu anda yine yola bir buçuk metre mesafe kalana kadar göçtü. Bunu yapan müteahhitler iyice araştırıp öyle yapmalıdır ve yapılan çalışmalar mutlaka denetlenmelidir." dedi.

Yıllardır Günlüce köyünde ikamet ettiğini belirten Ali Yalçın ise, "Bu yol dördünce kez yapıldı beşinci kez aynı şekilde heyelan olmuştur. Yolumuz yapılıyor fakat denetlemeler çok yetersiz. Yapılan yer gördüğünüz gibi yine aynı şekilde göçtü. Bu yollar yapıldığında sıkı bir şekilde denetlenerek teslim alınmasını istiyoruz ve mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz." diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2020, 09:50

Bağcılar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner20