banner9

Esenler’deki Karakol Parseline AVM Planı

İstanbul Esenler’de karakol yapılmak üzere ayrılan kamu arazisinin imarı, TOKİ tarafından değiştirilerek “ticaret” alanı ilan edildi. Bir dönümlük araziye AVM, otel, iş merkezi yapılmasının önü açıldı.

Esenler’deki Karakol Parseline AVM Planı
 TOKİ, Esenler'de 1996 ve 2002 tarihli planlarda “resmi kurum-emniyet” fonksiyonuna sahip karakol yapılmak üzere ayrılmış parselin imar planını değiştirdi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından itirazlar için askıya çıkarılan plan değişikliği ile Esenler'deki bin 255 metrekarelik parsel, “ticaret ve yol” alanına alındı.

Sözcü’den Özlem Güvemli’nin haberine göre; ticaret alanına AVM, otel, özel okul, iş merkezi, çok katlı mağaza gibi birimler inşa edilebilecek. Emsal 2.50, yükseklik 4 kat olarak belirlendi.


Plan değişikliğine tepki gösteren CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, “İstanbul'a bir AVM daha geliyor. Deprem olunca AVM'ye mi sığınacağız?” diye sordu.

Yapılan plan değişikliğinin kamu yararı taşımadığını vurgulayan Tekin, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın İstanbul'da parsel bazında yaptığı plan müdahalelerini de eleştirdi.

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2021, 09:54

Bağcılar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner20