banner9

Günümüzü unutmayanlar…

10 Ocak Çalışan gazeteciler günü nedeni ile bizi unutmayan siyasilerimize,okurlarımıza ve takipçilerimize teşekkür ederiz.

Günümüzü unutmayanlar…
“Basınsız bir demokrasi düşünülemez!”
 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Ak Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu, bağımsız ve özgür basının demokratik bir hukuk devletinin en önemli öğelerinden biri olduğunu kaydederek, basının özgür olmadığı bir ülkede demokrasiden ve özgürlüklerden söz edilemeyeceğini belirtti.
 
Günümüzde taşıdığı değer ve önem gittikçe artan iletişimin en etkili kanallarından olan basının, halkın haber alma, kamuoyu oluşturma ve ifade özgürlüğünün güvencesi olduğunu ifade eden İl Başkanımız şunları söyledi:
 
“Basın halkı doğru şekilde bilgilendirdiği sürece, bireyin ve toplumların da meydana gelen olayları sağlıklı bir şekilde değerlendirip kanaat edinmesi, toplumla ve dünyayla sağlıklı ilişkiler kurup bütünleşmesi mümkün olmaktadır. Kendi sorumluluğunun bilincinde olan ve bu bilincini eyleme dönüştürürken hak ettiği özgürlüğe sahip olan bir basın demokrasinin vazgeçilmez gereklerindendir.
 
Ülkemizin temel sorunlarının çözümünde, basınımızın milletimizi doğru bilgilendirmesinin ve demokrasimizin geliştirilmesine dönük katkılar sağlamasının, son derece önemli olduğuna inanıyoruz.
 
Bu çerçevede demokrasimizin her türlü vesayetten arınarak standartlarının yükseltilmesi, daha sivil, daha çağdaş bir devlet yapılanmasının tesisi yönünde basınımızın sorumluluk üstlenmesi son derece önemlidir. Kaldı ki, medyanın özgürlüklerin daraltılmasına dönük yasakçı bir anlayışta değil, özgürlüklerden yana ve özgürlüklerin genişletilmesini savunur bir yaklaşım içinde olması, esasen çağdaş dünyada basının en önemli yayıncılık ilkeleri arasında yer almaktadır.
 
Öte yandan, günümüzde birçok basın mensubu çok zor koşullar altında görev yapmakta ve mesleğinin doğası gereği büyük tehlikelerle karşı karşıya kalmaktadır. Özellikle dünyanın değişik kriz bölgelerinde ve çatışma ortamlarında görev yapan birçok gazetecinin zaman zaman ağır bedeller ödemekle karşı karşıya kalması son derece üzücüdür.
 
Basın çalışanlarının başta özlük haklarının iyileştirilmesi ve editoryal bağımsızlığının hem kurumsal hem de yasal çerçevede, bütün boyutlarıyla sağlanması olmak üzere, her konuda rahat, özgür, bağımsız ve güvence altında görev yapması, hepimizin ortak dileği ve sorumluluğudur. Bu durum, aynı zamanda çağdaş bir demokrasinin de en önemli gereğidir.
 
Bütün basın emekçilerimizin 10 Ocak Basın Çalışanları Günü kutlu olsun. Bu önemli gün vesilesiyle bütün basın çalışanlarına huzurlu, mutlu ve başarılı bir meslek hayatı diliyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.”
 
Ak Parti İstanbul İl Başkanı
Aziz Babuşçu


 
Gazetecilerimizden radyocularımıza tüm yazılı, işitsel ve görsel basın mensuplarının, yayın yapma ve halka bağımsız haber verme özelliklerine bir kez daha dikkat çekmek için 10 Ocak 1961 yılından bu yana “Çalışan Gazeteciler Günü” olarak anılmaya başlanan bu özel gününüzü Küçükçekmece Belediyesi olarak kutluyoruz.
 
Küçükçekmece Belediye Başkanı
Aziz Yeniay
 
 

Sevgili Basın Mensubu Arkadaşım,
 
212 Sayılı Basın İş Kanunu’nun kabulünün 52’nci yılında, mesleki ve ahlaki sorumluluk bilinciyle bizleri ülke ve dünya gündeminden haberdar eden siz değerli basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum…
 
Mustafa Demir
Fatih Belediye BaşkanıSn Hüseyin Çetiner
Her türlü zor şartlara rağmen Zeytinburnu’nda ve İstanbul’da diğer çalışan gazeteci arkadaşlarınız ile birlikte toplum adına tarafsızlık hassasiyeti ile gerçekleştirdiğiniz çalışmalardan dolayı sizleri gönülden tebrik ediyor. Bu önemli gününüzü içtenlikle kutluyor.Tüm basın emekçilerine sağlık ve başarı diliyorum.   Fikret Konya CHP Zeytinburnu ve İBB meclis üyesi
 
Ak Parti Başakşehir İlçe Kadın Kolları Tanıtım Medya Başkanlığı Olarak, Başakşehir Yerel Medya Çalışanlarının ‘’ 10 Ocak Çalışan Gazeteciler’’ Gününü Kutlar, Başarılar Dileriz.
 
Sn. Meslektaşım;
10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü’nü içtenlikle kutlarız. “Hedefe Doğru BBSK” dergisi çalışanları olarak yürekten inandığımız başarılarınızın devamını dileriz.
 
Şahsınızda bütün mesai arkadaşlarınıza sağlık, başarı ve mutluluk dileriz.
 
“Hedefe Doğru BBSK” dergisi çalışanları adına minnet ve şükran duygularını kabul ediniz lütfen…
 
Hasan Çabukol           Uğur Önder 

Sayın Hüseyin Çetiner
İstanbul Times Gazetesi
Zeytinburnu Times
 
Sizin ve çalışanlarınızın 10 Ocak çalışan Gazeteciler gününüzü el kalbi duygularımla kutlarım.Ak Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı Bahattin Ünver 
                                   
Sayın Hüseyin Çetiner
Yaptığınız haberlerle ilçemizin daha da bilinip tanınmasına yaptığınız katkılar tarafımızdan size ve çalışanlarınıza teşekkür eder, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününüzü kutlarım.
Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın
                Gazetecilerimizin daha özgür olduğu,toplumun, haber alma yönündeki engellerin ortadan kalktığı bir Türkiye özleminde tüm basın emekçilerimizin gününü kutlarım.
Özgür Karabat 

CHP Başakşehir İlçe Başkanı 

Kalemini halkın haber alma ve gerçekleri öğrenme hakkı adına kullananbasın emekçilerinin gününü kutluyorum.
Sevgi ve saygılarımla
Ekrem İMAMOĞLU
CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı
 
  
Gazetecilerimizin daha özgür olduğu,toplumun, haber alma yönündeki engellerin ortadan kalktığı bir Türkiye özleminde tüm basın emekçilerimizin gününü kutlarım.
Metin Doğan
CHP Zeytinburnu
 
10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününüzü kutlarım. Mimar Mustafa Fazlıoğlu CHP Zeytinburnu Belediye Başkan Aday adayı 

 
10 Ocak çalışan gazeteciler gününüzü kutlarım.
MHP Başakşehir Kadın kolları Başkanı
Emine Arslan
 
Sayın Hüseyin Çetiner,
Sizin ve çalışanlarınızın 10 Ocak çalışan gazeteciler gününü kutlarım.
S.Yöndemir
 
Çalışan Gazeteciler gününüzü kutlarım.

Yusuf Güşen 

Saadet Partisi Başakşehir İlçe Başkanı
 
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüzü Kutlar başlarılar dilerim
Bağcılar Belediye Başkanı
Lokman Çağırıcı
  

10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü en kalbi duygularımla kutlarım.
Irmak Group
Bilal Akgül
 
10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeni ile mesleğini doğru şekilde icra eden tüm basın mensuplarının gününü kutlarım.
Naif Tekbaş
Tekbaşlar Gayrimenkul
 
 
Çalışan Gazeteciler gününüzü kutlar çalışmalarınızdan başarılar dilerim.
Ak Parti Zeytinburnu ilçe başkan yardımcısı
Tanıtım ve Medya birim başkanı
Av.Tamer Çetin
 
Çalışan gazeteciler gününüz kutlu olsun
Ali Rıza Üstüdağ


Ak Parti Zeytinburnu kadın kolları başkanı Fatma Balcı,Tanıtım medya birim başkanı Perihan Togay,Dış ilişkiler birim başkanı Hamide Çetin gazete merkezimize çok güzel bir çiçek ile gelerek gazetemiz imtiyaz sahibi Hüseyin çetiner ile bir süre de sohbet ettiler. 
Alo Afiş " 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü" nü kutladı!...
 
Ali Gündüz "Ankara'da görev yapan gazetecilere yapılan saldırıyı şiddetle kınıyor,"çalışan Gazeteciler Günü'nü candan kutlarım " dedi.
 
İstanbul Zeytinburnu’nda yıllardır faaliyetini sürdüren ve sosyal çalışmaları ile tanınan   gazeteci dostu, ALO AFİŞ'in sahibi Ali Gündüz,"10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü" nedeniyle bölgede görev yapan yerel basın, ulusal basın temsilcileri ile tüm yurttaki basın mensuplarının “10 0cak Çalışan Gazeteciler Günü”nü kutladı.
ALO AFİŞ Yönetim Kur.Başkanı Ali GÜNDÜZ, "Basın olmasaydı Türkiye ve Dünyada ki haberlerden anında haberimiz olabilir miydi?... Kutsal bir görevi yerine getiren  ve görevleri uğruna canlarını ortaya atan, zor şartlar altında mesleklerini tutkuyla yapan tüm gazetecilerimizin "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlar, saygı ve sevgilerimi sunarım" dedi.


Gönderdikleri mesajları ile 10 Ocak çalışan Gazeteciler günümüzü kutlayanlar;Ahmet Selim Köroğlu Ak Parti İstanbul İl yönetim Kurulu üyesi

Mesut Özyaman Başakşehir Malatyalılar derneği üyesi

Mustafa Bayır Mali Müşavir 

Fatma Susur Ak Parti İstanbul Özel Kalem müdürlüğü çalışanı 

Ferhat Yıldırım Gazeteci - yazar 

Ferhat Canbey Gazeteci

Perihan Bozkurt Akdoğan Gazeteci ve TV.programcısı 

Metin Develi  Ak Parti Zeytinburnu ilçe başkan yardımcısı

Murat Ağca Irmak Döviz Yönetim Kurulu başkan yardımcısı

Sami Yapar İş adamı 

İsmail Uluhan Zeytinburnu belediyesi basın danışmanı 

Onur Arifoğlu Üsküdar Belediyesi basın danışmanı  

Kaynak :İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)

  

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2017, 02:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner20