banner9

İnşaat sektörü dışa açılacak

Ticaret Odası’nın inşaat sektöründe faaliyet gösteren firmaların uluslararası pazarlardaki rekabet güçlerinin attırılmasına katkı sağlamak amacıyla hazırladığı 'Gaziantep İnşaat sektörünün Dış Pazarlara Açılımı' projesiyle ilgili firma temsilcileri bilgilendirildi.

İnşaat sektörü dışa açılacak

Gaziantep Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Fatih Güllüoğlu ve Yönetim Kurulu üyesi Murat Karakaş’ın ev sahipliğinde yaptığı bilgilendirme toplantısında, projenin firmalara yapacağı katkı, proje kapsamında yapılacak çalışmalar ve sektörün ulusal ve uluslararası pazarlara açılımda yaşadığı sıkıntılar dile getirildi.

Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Fatih Güllüoğlu, oda olarak inşaat sektörünün dış pazarlara açılımı için hazırladıkları projenin sektör için bu alanda yapılmış ilk proje olduğunu, Gaziantep inşaat sektörüne küresel bakış açısı kazandırmak istediklerini söyledi. Gaziantep’in ekonomik yapılanmasında inşaat sektörünün önemli bir yer tuttuğunu ve gelişimi için lokomotif sektör olduğunu dile getiren Güllüoğlu, "Gaziantep inşaat sektörü yerelde bir çok başarılara imza atmasına karşın, ulusal ve uluslararası arenadaki pazarlardan yeteri kadar pay alamıyor. Bu proje ile Gaziantep inşaat sektörünün dış pazarlara açılımını sağlayarak, pazardan pay almasını amaçlıyoruz. Proje ile inşaat sektöründe faaliyet gösteren firmalar, eğitim ve danışmanlık faaliyetleri yoluyla sürdürülebilir hizmet ihracatı geliştirme kabiliyeti kazanacak, kurumsal kapasitelerini geliştirmek yoluyla uluslararası rekabet edebilirliklerini attıracaklar. Ayrıca firmalar özellikle uluslararası pazarlarda iş yapma kabiliyetinin kazanılması konusunda ne tür sorunlar ve engeller ile karşılaştıklarını ve çözüm önerilerini objektif ve bilimsel bir yolla görmüş olacaklar. Ayrıca sorun ve ihtiyaç analizi neticesinde ortaya çıkacak öncelikli konular kapsamında proje yararlanıcısı firmalara ve çalışanlarına çeşitli iş ve kapasite geliştirme eğitimleri verilerek hizmet çeşitliliklerinin yanında kalitelerinin geliştirilmesi hedeflenmektedir. Danışmanlık hizmeti yoluyla da firmalara bire bir destekte bulunulacak" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2017, 15:29

Bağcılar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner20