banner9

İstanbul yolcusu kalmasın

Bağcılar Belediyesi, öğrencilere İstanbul’u gezdiriyor. Öğrencilerin yaşadıkları şehri tanımaları amacıyla planlanan gezi kapsamında 5 binin üzerinde öğrenci gezdirildi. Kasım ayı sonunda Bağcılar’daki 12 bin ortaöğretim öğrencisi İstanbul’u gezmiş olacak.

İstanbul yolcusu kalmasın
Bağcılar Belediyesi, geçtiğimiz Mayıs ayında başlattığı ve Haziran sonuna kadar devam eden “İstanbul Yolcusu Kalmasın” projesine okulların açılmasıyla yeniden başladı. Proje kapsamında Bağcılar’da ki 11. sınıf öğrencilerine İstanbul gezdiriliyor. Uzman rehberler eşliğinde gerçekleştirilen gezide, Ayasofya ve Sultanahmet Camii’nin de bulunduğu Sultanahmet Meydanı’ndaki tarihi mekanlar geziliyor.

Bağcılar Times Haber Merkezi
BOĞAZ TURU İLE DEVAM EDİYOR
Gezinin ikinci ayağını ise Boğaz turu oluşturuyor. Kabataş’tan başlayan gezide öğrencilere dört profesyonel rehber eşlik ediyor. Vapurla Paşabahçe’ye kadar götürülen öğrencilere rehberler, hem Boğaz’ın güzellikleri hem da tarihi yapılar hakkında bilgiler veriyor.
Kasım ayı sonunda tamamlanacak proje ile Bağcılar’da eğitim gören toplam 12 bin 11. sınıf öğrencisine İstanbul’un gezdirilmesi planlanıyor. 
Projenin amacının öğrencilere yaşadıkları şehri tanıtmak olduğunu söyleyen Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Pek çoğumuz İstanbul’da yaşıyor olmamıza rağmen, İstanbul’un güzelliklerini görme imkanı bulamıyoruz. Lise öğrencilerimize, yaşadıkları şehri tanıtmak için Mayıs ayında böyle bir proje başlattık ve Mayıs-Haziran aylarında toplam 5 bin öğrencimize İstanbul’u gezdirdik. Yaz tatili dolayısıyla ara verdiğimiz etkinliğimizi okulların açılmasıyla tekrar başlattık. Kasım ayı sonuna kadar 7 bin öğrencimize daha İstanbul’u gezdireceğiz” dedi.
Kaynak ; İstanbul Times Haber Merkezi 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner20