banner9

İstanbul’da Eylül ve Ekim aylarında satışa çıkan markalı konut projelerinin yatırım değeri 12.3 milyar lirayı buldu!

Türkiye’nin 3 boyutlu konut portalı tarafından derlenen verilere göre yaz döneminde sadece bir markalı projenin görücüye çıktığı İstanbul’da inşaat şirketleri sonbahar ile birlikte atağa kalktı. 15 milyon nüfuslu megakentte, Eylül ve Ekim aylarında toplam 13.131 konuttan oluşan 22 faklı markalı konut projesinin lansmanı gerçekleşti. Satışa çıkan projelerin açıklanan yatırım değerleri ise toplamda 12,3 milyar lirayı buluyor.

İstanbul’da Eylül ve Ekim aylarında satışa çıkan markalı konut projelerinin yatırım değeri 12.3 milyar lirayı buldu!
 Yaz dönemini sessiz geçiren İnşaat Sektörü, Eylül ayı ile birlikte yeni yatırımlarını peş peşe satışa çıkardı.  Şu anda yaklaşık iki bin inşaat firmasına ait, çoğunluğu yeni 4 binin üzerinde markalı konut projesini bir arada sergileyen 3DKonut.com sitesinin derlediği verilere göre Haziran-Temmuz-Ağustos döneminde İstanbul’da sadece bir markalı konut projesinin lansmanı yapılırken, Eylül ve Ekim aylarında ise bu sayı toplam 22 olarak gerçekleşti.

Sonbaharla birlikte İstanbul’un her iki yakasında toplam 771 bin m2 arsa üzerinde yeni inşaat başladı!

3DKonut.com’dan yapılan açıklamaya göre sadece Eylül ve Ekim aylarında İstanbul’da lansmanı yapılan markalı konut projelerinin üzerinde yükseleceği toplam arsa alanı ise 771 bin metrekare olarak hesaplandı.


Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2017, 12:08

Bağcılar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner20