banner9

İÜ Öğrencileri Can Güvenliği İstiyor

İstanbul Üniversitesi (İÜ) Edebiyat Fakültesi öğrencilerinin geçici olarak öğrenim gördükleri Vefa Ek Binası deprem sonrası ağır hasarlar almıştı. Öğrenciler, okulda can güvenliği istediklerini tekrar yineledi.

İÜ Öğrencileri Can Güvenliği İstiyor
 İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi'nde sürdürülen restorasyon çalışmasından dolayı bir süredir İngiliz Dili ve Edebiyatı ve birçok bölüm daha Vefa ek binasına taşındı.

Can güvenliklerinin olmadığı bir binada okumak istemediklerini dile getiren öğrenciler, depremin ardından oluşan hasarın apar topar kapatıldığını, bina hasar tespiti için okula gelen yapı kontrol ekiplerinin binanın ‘acil olarak yıkılması’ yönünde rapor verdiğini ancak yayınlanmadığını ve dekanlığın “bize bir rapor ulaşmadı” gibi şaibeli bir açıklama yaptığını söyledi.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre; sosyal medya üzerinden binanın hasarlı videolarını yayımlayan öğrenciler, "Depremin ardından oluşan hasar apar topar kapatılmış, bina hasar tespiti için yapılan çalışmalardan sonra hiçbir rapor yayınlanmamış ve dekanlık da 'bize bir rapor ulaşmadı' gibi şaibeli bir açıklama yapmıştır. Can güvenliğinin olmadığı bir binada okumak zorunda değiliz. Mevcut raporun elimize ulaşması ve yönetim tarafından bilgilendirilmek en büyük hakkımız." ifadelerini kullandı.

Valiliğin yıkım kararı verdiği iddia edildi
Valiliğin yıkım kararı verdiği iddia edilen bina için rektör, öğrencilere gerekli açıklamaları yapmıyor. Ders saatleri içerisinde binada yapılan testleri gören öğrenciler raporun rektöre ulaştığını düşünüyor.

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2019, 10:02

Bağcılar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17