banner9

Kontrollü Yıkımda Binanın Bir Kısmı Çöktü

Beylikdüzü'nde, bir inşaat firması tarafından yıkımı yapılan binanın bir kısmı kontrolsüz şekilde çöktü. Çökme sebebiyle yan binanın camları kırıldı.

Kontrollü Yıkımda Binanın Bir Kısmı Çöktü
 İstanbul Beylikdüzü'nde Cumhuriyet Mahallesi Atatürk Bulvarı'nda, bir inşaat firması tarafından yıkımı yapılan binanın bir kısmı şiddetli bir şekilde çöktü. Çökme sebebiyle etrafa taş parçaları saçılırken, büyük bir toz bulutu kaplandı. Yıkımı yapılan binanın yanında bulunan binanın camları da taş parçaları sebebiyle kırıldı. Binada yaşayanlar korku içerisinde kendilerini dışarıya attı. İhbar üzerine olay yerine polis ve itfaiye ekipleri sevk edildi. İtfaiye ekipleri çökme alanında inceleme yaptı.

DHA’da yer alan habere göre; evde oturduğu sırada dairesinin camları kırılan Sabriye İzgi, “Sürekli dikkatsiz bir şekilde çalışıyorlar koruma yok. Bugün de direkleri kesip komple binayı çöktürdüler. Çok korktuk o anda çocuğu kucağıma aldım ne yaptığımı bilmiyordum." dedi.

Dairesine taş parçaları isabet eden iş güvenliği uzmanı Merve Akgül de “Ben iş yerindeydim annem, arayınca geldim eve gittiğimde şoke oldum. Allah'tan kimse cam kenarında oturmuyordu kimse yaralanmadı." diye konuştu.

Öte yandan, önceki gün de aynı şekilde binanın bir kısmının hiçbir güvenlik tedbiri alınmadan yıkıldığı öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2020, 10:04

Bağcılar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner20