banner9

Korgan’da Halk İş Makinelerine Yine Geçit Vermedi

Korgan’da yapılmak istenen HES projesinin iptali için dava sürerken şirket iş makinelerini tekrar dereye soktu; Çiftlik halkı jandarma korumasına rağmen iş makinelerinin önünde durarak çalışmayı durdurdu

Korgan’da Halk İş Makinelerine Yine Geçit Vermedi
 Ordu'nun Korgan ilçesinde Çiftlik Mahallesi’ndeki dereye yapılmak istenen Balamir HES için yapılan imar değişikliğinden sonra dere yatağında çalışmalara başlayan şirkete halk izin vermedi.

Sözcü’den İsmail Akduman’ın haberine göre; daha önce iş makinelerini dere yatağından çıkaran ve idare mahkemesine de yürütmenin durdurulması ve imar değişikliğinin iptali için dava açan halk, bir kez daha derede iş makinelerini görünce şaşkına döndü. Kadın-erkek, genç-yaşlı dere yatağına giden vatandaşlar şirketin çalışmalarına engel olmak istedi.


Bölgede güvenlik önlemi alan jandarmaya rağmen patika yollardan ve fındık bahçelerinden geçerek dere yatağına ulaşan vatandaşlar çalışan iş makinelerinin önüne geçerek çalışmasını engelledi.

Konuyla ilgili konuşan Avukat İsmail Topçuoğlu, “İmar değişikliğine itiraz ettik. Dava süreci devam ediyor. Ancak buna rağmen şirket dere yatağında çalışma yapmak için mücadele veriyor. Oldu bittiye getirip HES’i yapmak istiyorlar. Ama biz hukuki yollardan buna asla izin vermeyeceğiz.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2020, 11:05

Bağcılar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner20