banner9

Kumpirciler Sokağı’nın Tadilatı Tamamlandı

Beşiktaş’ta, geçen aylarda kumpirciler sokağında meydana gelen çökmenin ardından kullanılamayacak hale gelen iş yerleri, belediye ekipleri tarafından yeniden inşa edildi.

Kumpirciler Sokağı’nın Tadilatı Tamamlandı
 Beşiktaş’ta, geçen aylarda Kumpirciler Sokağı olarak bilinen yerde çökme meydana gelmişti. Kumpir almak isteyen bir kadının hafif yaralandığı olayın ardından sokakta onarım ve iyileştirme çalışmalarına başlanmıştı. Sokaktaki çalışmaklar tamamlandı. Çökmenin ardından kullanılamayacak hale gelen iş yerleri Beşiktaş Belediyesi ekipleri tarafından yeniden inşa edildi. Yapımı tamamlanan kumpir dükkanlarının yeni hali ise vatandaşların dikkatini çekti.

DHA’da yer alan habere göre; İstanbul denince akla gelen ilk şeyin kumpir ve waffle olduğunu söyleyen dükkan sahibi Taner Koçyiğit, “10 senedir burada çalışıyorum. 1 buçuk ay önce burada yol çöktü. Bize çok zararı olmadı. Ama bir ay sürdü buraların yapılması Beşiktaş Belediyesi'ne teşekkür ediyorum. Eski halinden daha iyi oldu. Artık burada herkes eskisi gibi ekmeğini kazanıyor.” dedi.


Dükkan sahibi Mehmet Yetişkin ise “Pandemi döneminde herkes evdeydi. Buranın altında bulunan baraj yıkıldı. Sokakta da çökme yaşandı. Bizleri de buradan çıkardılar, dükkanlarımız kapatıldı. Yol çalışmaları başladı. Şimdi eski halinden daha güzel ve temiz oldu.” dedi.

Kumpirciler Sokağı’nın Tadilatı Tamamlandı

İsmail Aslan ise “Belediye Başkanımız Rıza Akpolat bizleri mağdur etmeden en kısa sürede dükkanlarımızı yaptı. İşimizin başına geçtik. Burası gözde bir yer olduğu için geleni gideni eksik olmaz. Ucuz atlattık diyelim.” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2020, 12:01

Bağcılar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner20