banner9

Ölümlü iş kazalarında avrupa’da ilk sıradayız

Türkiye’de yapılan araştırmalara göre 2015 yılında iş kazalarında ölen insan sayısı 1.730 olarak açıklanırken, ölümlü iş kazaları açısından Avrupa’da ilk sırada yer aldığımız ortaya çıktı.

Ölümlü iş kazalarında avrupa’da ilk sıradayız
Sosyal Güvenlik Kurumu verilerine göre ülkemizde yılda 250 bine yakın kişi iş kazası veya meslek hastalığı geçirirken, Medya Takip Ajansı Interpress’in yapmış olduğu incelemeye göre, geçen yıl iş kazaları hakkında yazılı basına 40 bine yakın haber yansıdığı belirlendi. Meslek hastalıkları ile ilgili de geçtiğimiz son bir yılda 3 bine yakın haber çıktığı tespit edildi.

Türkiyede 2012 yılında yürürlüğe giren İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası’na rağmen iş kazalarında kayda değer bir azalma olmazken, en çok iş kazasının konut inşaatı, metal imalatı ve taşımacılıkta meydana geldiği belirlendi. Interpress’in “İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası” nedeniyle üç bine yakın ulusal, bölgesel ve yerel gazete ile dergiyi kapsayan haber araştırmasına göre, İş Sağlığı ve Güvenliği hakkında ise yine son bir yılda yazılı basında 10 bine yakın haber çıktığı tespit edildi.


 

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2016, 11:21

Bağcılar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17