banner9

Son dakika: İstanbul Esenyurt’ta fabrika yangını!

İstanbul Esenuyurt'ta bir fabrikada yangın çıktı. Yangın bitişikteki alüminyum ve tekstil fabrikalarına da sıçradı. İBB, yangına 98 araç ve 180'den fazla personelle müdahale edildiğini duyurdu. İstanbul'un farklı ilçelerinden gelen itfaiye ekipleri yangını kontrol altına aldı

Son dakika: İstanbul Esenyurt’ta fabrika yangını!
İstanbul Esenyurt’ta bulunan Kıraç Evren Oto Sanayi Sitesi bulunan bir palet fabrikasında yangın çıktı. Bir anda büyüyen yangın, binanın yanında bulunan alüminyum ve tekstil fabrikalarına sıçradı. Yangına çok sayıda ilçeden gelen itfaiye ekipleri müdahale etti.

İBB’DEN AÇIKLAMA

Esenyurt’ta bir palet fabrikada çıkan büyüyerek yan fabrikalara da sıçrayan yangın ile ilgili İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden açıklama yapıldı. Açıklamada şöyle denildi; “Esenyurt Akçaburgaz’da yaklaşık 4 bin metrekare açık alanda paletlerde yangın çıktı. Yangının 3 katlı ve 4 katlı işyerlerine sirayet oldu. Yangın kontrol altına alınıyor. Yangına İstanbul Büyükşehir İtfaiyesi Esenyurt Kıraç, Esenyurt, Avcılar, Beylikdüzü, Mimarsinan, Başakşehir, Hadımköy, Bakırköy, Şişli, Fatih, Bağcılar, Kartal, Kadıköy, Sultangazi, Silivri Grupları tarafından müdahale edilmektedir. Yol Bakım’dan paletli JCB ve Hamidiye’den su tankerleri gönderildi. Yangına 98 araç 180 personelle müdahale ediliyor”

VALİLİK’TEN AÇIKLAMA

İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamada, ‘Esenyurt ilçemizde meydana gelen üç fabrikayı etkileyen yangın İ.B.B İtfaiye ekiplerince kontrol altına alınmış olup, herhangi bir ölü ya da yaralı bulunmamaktadır’ denildi.

ESENYURT BELEDİYE BAŞKANI:

CAN KAYBI YOK Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe yangınla ilgili yaptığı ilk açıklamasında, ‘Çıkış sebebiyle ilgili bir bilgi yok. Ancak can kaybı yok, sevindirici tarafı bu. Ekiplerimiz müdahale ediyor. Yandaki iş merkezlerine de sıçramış şu anda. Ama can kaybı olmadığını biliyoruz. Yangının çıkış noktası palet fabrikası. Palet olduğu için de yangının yayılması hızlanmış. 20 dakika içinde ayrıntılar netleşecek’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2018, 09:51

Bağcılar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner20