banner9

TMB Başkanı Yenigün: ''Türkiye bu zoru süreçten çıkacak''

Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Mithat Yenigün, 15 Temmuz 2016 gününün Türkiye için bir dönüm noktası olduğunu vurgulayarak,"Türkiyemiz, bu zorlu süreçten güçlenerek çıkmayı ve geleceğe umutla bakmayı başarmıştır" dedi.

TMB Başkanı Yenigün: ''Türkiye bu zoru süreçten çıkacak''
Türkiye ekonomisinin lokomotifi inşaat sektörünün çatı kuruluşu Türkiye Müteahhitler Birliği’nin Yönetim Kurulu Başkanı Mithat Yenigün 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Türkiye’nin 15 Temmuz 2016’da bir dönüm noktasından geçtiğini vurgulayan Yenigün, “Ülkesi uğruna can vermiş tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize uzun ömür diliyoruz. Tüm 15 Temmuz kahramanlarına şükranlarımızı sunuyoruz. Demokrasimize ve birliğimize kast edenleri bir kez daha kuvvetle kınıyoruz” dedi. Yenigün şöyle devam etti: “Ülkemizin iki yıl önce, 15 Temmuz akşamında maruz kaldığı darbe girişiminde, başta vatandaşlarımız olmak üzere, Cumhurbaşkanımızdan, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne kadar, siyasi partilerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız ve toplumumuzun tüm kesimleri demokrasimize sahip çıkarak tüm dünyaya örnek olmuştur. Bugün geldiğimiz noktada zorlu dönemi geride bırakmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu sürecin barış ortamının sağlanması, demokratik standartların yükseltilmesi, hukuk devletinin güçlendirilmesi ve kalıcı toplumsal refahın inşası yolunda çok büyük bir fırsat olduğuna inanıyoruz. Bu çerçevede olağan döneme geçişin ve bekleyen yapısal reformların gündeme alınmasının en önemli adımlar olacağına inanıyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2018, 14:21

Bağcılar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner20