banner9

TOKİ Başkanı Bulut, Trabzon’da işçilerle iftar yaptı

TOKİ, Trabzon'da "Çömlekçi Kentsel Dönüşüm Projesi" şantiyesinde çalışan işçilere iftar programı düzenledi.

TOKİ Başkanı Bulut, Trabzon’da işçilerle iftar yaptı

İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA) / Hüseyin Çetiner

İftar öncesi TOKİ Başkanı Ömer Bulut, şantiyede incelemelerde bulunarak, çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

İftar programında konuşan TOKİ Başkanı Bulut, doğup, büyüdüğü Trabzon’da olmanın mutluluğunu yaşadığını vurgulayarak, katılımcıların ramazan ayını ve yaklaşmakta olan bayramını kutladı.

Bulut, Trabzon’a hükümetin desteği ve milletvekillerinin yardımlarıyla büyük yatırımlar yapıldığını anlatarak, TOKİ olarak sosyal konuttan kentsel dönüşüme, millet bahçelerinden stadyuma, hükümet konaklarından okullara kadar Trabzon’a birçok hizmet kazandırdıklarını söyledi.

Trabzon’un yıllardır kanayan yarası olan ve aynı zamanda tarihi açıdan öneme sahip Çömlekçi Mahallesi’ni şehre yakışır bir tasarımla Trabzon’un önemli lokasyonlarından biri haline getirdiklerini vurgulayan Bulut, şunları kaydetti: “Trabzon’da kentsel dönüşüm deyince sadece Çömlekçi akla gelmiyor. Tabakhane’den Zağnos Projesi’ne Pazar Kapı’dan Mehmet Akif Ersoy Camisi’nin etrafının düzeltilmesine kadar birçok kentsel dönüşüm projesi yapıldı. Çömlekçi’yi onlardan ayıran bir özelliği var. Çömlekçi gerçekten Trabzon’un kalbi diyebileceğimiz bir yer. Çömlekçi ilk fethedilen bir mahalle olarak kabul ediliyor. Trabzon’un tarihindeki önemi ve yeri çok büyüktür. Çömlekçi, tarih boyunca birçok bürokratın, sanatçının ve ticaret erbabının yetiştiği bir yer.”

PROJENİN 2. ETABININ PROJESİ HAZIRLANIYOR

Bulut, Çömlekçi’yi tarihi dokusunun hissedilebileceği bir yer haline getireceklerini vurgulayarak, “34 adet yöresel mimarisi olan tescilli konutları ve yapıları ile burayı Trabzon’a yakışır bir yaşam merkezine dönüştüreceğiz. 2. etabın projeleri de tamamlanmak üzere. İhalesini en kısa sürede yapıyoruz. Trabzon güçlendikçe Karadeniz, Karadeniz güçlendikçe de Türkiye güçlenecek, memleketimiz kalkınacaktır” diye konuştu.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri ve katılımcılar günün anısına şantiye işçileriyle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kaynak : İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)

Bağcılar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner20