banner9

TOKİ Başkanı Ömer Bulut, Bozkurt’ta işçilerle iftar yaptı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ömer Bulut, 11 Ağustos'ta sel felaketinin yaşandığı Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde incelemelerde bulunarak işçilerle oruç açtı.

TOKİ Başkanı Ömer Bulut, Bozkurt’ta işçilerle iftar yaptı

İftar yemeği öncesi İrem Su adından bir çocukla sohbet eden Bulut, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’u aradı. Başkan Bulut, küçük çocuğu telefonla Bakan Kurum ile konuşturdu.

“Çok büyük bir felaketle karşılaştık”
Daha sonra işçilerle iftar yemeğinde bir araya gelen Başkan Bulut, Bozkurt’ta büyük bir afetin yaşandığını söyleyerek, 72 tane vatandaşımızı kaybettik, Allah’tan rahmet diliyoruz. O günler gerçekten zor günlerdi. O günlerde buraya geldiğimizde çok büyük bir felaketle karşılaştık. Cenab’ı Allah’tan böyle büyük felaketlerle karşı karşıya kalmamamızı diliyorum. Yapacağımız duaların kabul olmasını diliyoruz. Gerçekten tahmin edilebilir bir afet değil dedi.

'Eylül ayı içerisinde konutların tamamını bitireceğimize inanıyorum'
Konutların bir kısmının Ağustos ayında, bir kısmının ise Eylül ayında tamamlanmasını hedeflediklerini ifade eden TOKİ Başkanı Ömer Bulut, İnanıyoruz ki hem müttehitlerde hem de sizde bu gayret oldukça Ağustos ayında konutların belli bir kısmını, Eylül ayı içerisinde de tamamını bitireceğimize inanıyorum” diye konuştu.

TOKİ Başkanı Ömer Bulut’a, incelemeleri sırasında Bozkurt Kaymakamı Murat Atıcı ve Belediye Başkanı Muammer Yanık eşlik etti.

Kaynak : İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)

Bağcılar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner20