banner9

TOKİ, Elazığ Harput’ta 150 Konut İnşa Edecek

TOKİ, Elazığ’ın Harput Mahallesi’nde 150 konut inşa edecek. Çevre ve Şehircilik Bakanının konut müjdesini verdiğini söyleyen Harput Mahallesi Muhtarı Zülküf Demirpolat, “Biz daha fazla bekliyorduk.” dedi.

TOKİ, Elazığ Harput’ta 150 Konut İnşa Edecek
 Elazığ'da 24 Ocak'ta meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremde şehrin birçok noktası etkilenirken, zemin yapısından dolayı merkez mahallelerden Harput Mahallesi'nde 600 yıllık tarihi yapılar da dahil hiçbir yapı zarar görmemişti. Harput Mahallesi Muhtarı Zülküf Demirpolat, Harput Mahallesinin eteklerine TOKİ tarafından 150 konut inşa edileceği duyurdu.

Sözcü’den Evren Demirdaş’ın haberine göre; Harput'ta yaşayan vatandaşların deprem korkusu olmadığını ifade eden Harput Mahallesi Muhtarı Zülküf Demirpolat, “Çevre ve Şehircilik Bakanımız, İçişleri Bakanımız, Elazığ Valimiz ve Elazığ Belediye Başkanımız ile birlikte gelip buraları gezdik. Harput'un birçok noktasını gezdik. Yapılabilecek yerleri biz Çevre ve Şehircilik Bakanımıza gösterdik. Bu bölgeleri hazineye ait olan yerleri tespit ettik, Çevre ve Şehircilik Bakanımıza da arz ettik. Bu bölgelerde 3-4 kat yapılması için kendilerinden arz ettik. Sayın bakanımızda bize bu müjdeyi verdi. İnşallah TOKİ burada 150 tane, ki biz daha fazla bekliyorduk. 2 binin üzerinde ev bekliyorduk. İnşallah biz ata topraklarına Elazığ'ı alırsak insanları buraya yerleştirirsek inanın bir daha deprem korkusu olmaz.” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2020, 15:06

Bağcılar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner20