banner9

Türkiye’nin Dakar Büyükelçiliği Kançılarya Binası törenle açıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Senegal’de Türkiye’nin Dakar Büyükelçiliği Kançılarya Binası’nın açılış törenine katılarak bir konuşma yaptı.

Türkiye’nin Dakar Büyükelçiliği Kançılarya Binası törenle açıldı

Katılımcıları selamlayarak konuşmasına başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sözlerimin hemen başında her birinize Türkiye’deki kardeşlerinizin selam ve sevgilerini iletmek istiyorum. Dakar’daki Türk evine hepiniz hoş geldiniz” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, iki yıllık aranın ardından Senegal’e ziyarette bulunduğunu hatırlatarak, “Afrika ülkeleri içinde Senegal bizim için gerçekten müstesna bir konumda bulunuyor. Dakar Büyükelçiliğimiz 1960’lı yıllarda Afrika’da açtığımız ilk büyükelçiliklerimizden bir tanesidir. Yine, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı TİKA da Batı Afrika’daki ilk ofisini 2007’de Dakar’da açtı. Senegal ve Dakar, bizim Afrika’yla yeniden buluşmamızın, yeniden kucaklaşmamızın adeta ilk adresi oldu. İşte bugün bu güçlü tarihî, kültürel ve beşeri bağlarımızı bir adım daha öteye taşıyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Bağcılar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner20