banner9

Uzundere Kentsel Dönüşüm Projesi'nde Yapım İhalesi Tamamlandı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Uzundere Kentsel Dönüşüm Projesi'nde ikinci etabın yapım ihalesini de yaptı.

Uzundere Kentsel Dönüşüm Projesi'nde Yapım İhalesi Tamamlandı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Uzundere Kentsel Dönüşüm Projesinde ikinci etabın yapım ihalesini gerçekleştirdi. İki aşamalı olarak gerçekleştirilen dönüşüm ihalesini Folkart Yapı kazandı.

Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre, onay sürecinin ardından “yerinde ve uzlaşmayla” gerçekleştirilen örnek dönüşüm projesinde yeni bir etabın daha başlangıcı için hazırlıklar tamamlanacak.

11182 ada, 7 parsel ve 11184 ada, 10 parsel üzerinde “Kat Karşılığı Anahtar Teslimi İnşaat Yapımı” için gerçekleştirilen ihaleyi, tek başına teklif veren Folkart Yapı Sanayi Ticaret A.Ş. kazandı. Folkart Yapı, Büyükşehir tarafından yürütülen Uzundere Kentsel Dönüşüm Projesinde ilk etabın da yapımını üstlenmişti.

İlk konutlar bu yaz teslim

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Karabağlar Uzundere Mahallesindeki ilk etap dönüşümü kapsayan 11183 ada, 5 parsel ve 11185 ada, 7 parseldeki inşaat çalışmalarını tüm hızıyla devam ettiriyor. Zemin+7 katlı 9 blokta, 280 adet konut ve 33 adet iş yeri ile ada içi, ada dışı altyapı ve çevre düzenleme işleri hızla sürüyor.

Buz pisti ile yüzme havuzu da var
Uzundere Kentsel Dönüşüm Alanı, imalat çalışmaları tamamlandıktan sonra, ticaret, ofis ve otel kompleksi, gençlik merkezi, buz pisti, yarı olimpik yüzme havuzu, basketbol, futbol sahaları, tenis kortu içeren spor ve eğitim ağırlıklı bir spor kompleksi, sosyal ve kültürel merkezler, pazar alanı, otopark ve yeşil alanları ile yeni bir çekim merkezi haline gelecek. Projedeki tüm sosyal ve teknik donatı alanları, çocuk oyun alanları, spor alanları, yeşil alanlar ve yollar İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak.


Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2018, 14:24

Bağcılar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner20