banner9

Vekalet Yoluyla Kurban Organizasyonu

Değerli Vatandaşlarımız! Diyanet İşleri Başkanlığı organizesinde Türkiye Diyanet Vakfı aracılığıyla yürütülen "VEKALET YOLUYLA KURBAN ORGANİZASYONU" bu yıl için de başlatılmıştır. Organizasyonda kurbanlar; yurt içi ve yurt dışında kesim oluşturulan komiteler nezaretinde dinimizin esaslarına uygun olarak kesilmektedir. Bu şekilde kesilen kurbanlardan elde edilen etler yurt içinde ve yurt dışında ihtiyaç sahibi yoksul ve muhtaç vatandaşlarımız ile soydaş ve dindaşlarımıza dağıtılmaktadır.

Vekalet Yoluyla Kurban Organizasyonu

Kurbanını yurtiçinde kestirmek isteyenler için kurban bedeli 550.-TL,
Kurbanını yurtdışında kestirmek isteyenler için kurban bedeli 380.-TL`dir,

Organizasyona katılan vatandaşlarımızın, kurban bedellerini, en geç 24 Ekim 2012 Çarşamba günü mesai bitimine kadar; VAKIFBANK, HALKBANK, T.C. ZİRAAT BANKASI, PTT İŞYERLERİ, KUVEYT TÜRK, BANK ASYA, ALBARAKA ile AKBANK`ın bütün şubelerinde açtırılan TÜRKİYE DİYANET VAKFI KURBAN HESABI`na yatırmaları gerekmektedir. (Adı geçen banka şubelerinin bulunmadığı yerlerde ise en yakın İl veya İlçe Müftülüklerimize müracaat edilebilir.)
Ayrıca 22 Ekim 2012 Pazartesi Günü Mesai Bitimine Kadar EFT ile de Organizasyona Katılabilirsiniz..
Organizasyona katılan vatandaşlarımızın, kurban bedellerini geciktirmeden zamanında yatırmaları, parayı yatırırken ad, soyad, adres ve cep/ev telefon numaralarını okunaklı bir şekilde banka dekontuna yazdırmaları önem arz etmektedir.
Belirtilen tarihten sonra para yatıran vatandaşlarımız için kurban kestirilemeyeceğinden bu durumda olanların paraları bilahare kendilerine iade edilecektir. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner20