banner9

Halkın Yaşamını Kısıtlayan Her Binaya Karşıyım

Yayın Grubu olarak Eylül 2009'da İstanbul’da yaşanan sel felaketinde 40 dan fazla vatandaşımız boğularak hayatını kaybetmişti.

İşte bu olaydan sonra özellikle dere yataklarına, sahillere  ve yol kavşaklarına yapılan onlarca yapı ile alakalı eleştirel haberler ve televizyon programları yaptık.

Sahte isimlerle bize yorum yazan ,mail atan  bazı art  niyetli kişiler yaptığımız eleştirel haberlerimizi boşa çıkarmak maksadı ile dünyanın her yerinde yüksek binalar var diyerek işin detayını bilmeyen okurların kafasını karıştırmaya yönelik manüpilasyon’a açık bir takım ifadeler kullanıyorlar.


Körü Körüne İstemezük tavrı içinde değiliz..

Maslak’ ta ve Zincirlikuyuda 2000 yılından önce yapılan binalar için bir itirazım yok. 

Elbette  biz de de yüksek binalar olsun  ama Fetihten önce (1452) yapılan Kazlıçeşme Fatih camisinin, Kilisenin, Cemevinin ve Mezarlığın  yanı başına 39 kat Silüeti bozan bina yapıldığı zaman ne kadar güzel olmuş mu diyeceğiz ? Elbette biz vazifemizi yapara yapılanın yanlış olduğunu  haber ve Tv programı ile okurumuza duyuracağız.

Yine Bakırköy ve Ataköy sahilini mahveden PRUVA 34,SEA PEARL  ve adını saymayı gereksiz gördüğüm ATAKÖY sahilindeki bütün binaların KIYI kanununa muhalefet ettiğini  Prof.Dr Ali Elmas kanıtları ile ir süre önce Ataköy Yunus Emre Kültür merkezinde Bakırköy Belediye Başkanı Dr.Bülent Kerimoğlu’ nunda olduğu toplantıda herkes ile tartışmaya varım  istisnasız ATAKÖY sahilinde yapılan ve yapılacak bütün binalarda KIYI kanununa muhalefet vardır ve olacaktır dedi.

Hakeza Doğa Şehircilik ve Baş yapının Yenibosna kavşağında inşaatına başlanan KARAT 34 sel sularının denize aktığı ve 2009 sel felaketinde tam 8 gün kullanamadığımız Basın Ekspres yolunun başlangıcında bulunan bir lokasyonda imar izni verilerek yapılan yüzlerce konut için bir şey demeyelim mi ?
Mall Of İstanbul  Başakşehir ilçesinin güzelliğini aldı gitti…

Yüksek binanın olacağı yer var olmayacağı yer var 39 tane sanayi sitesinin en büyük  giriş ana kapısının girişinde Kültür ve medeniyetimizde olmayan bir yapı  tarzı ile UCUBE gibi karşımıza çıkan bu yapı ile alakalı eleştirel haber yaparak tarihe not düşmeyelim mi ?

Yaptığım Haberler Mahkemeler tarafından defalarca  teyit edildiği halde KUZU GROUP’ un SEA PERAL  denilen  ve adeta halka sahili  kapatan 130 bin m2 lik alana yapılan BETON KÜTLESİ için yağcılık yaparak ne kadar muhteşem bir projemi diyeceğiz yani ?

Benim ölçüm halkın yaşamını tehlikeye atan veya kısıtlayan  her projeye gücüm yettiği  oranda  DİLSİZ şeytan olmamak için karşı çıkacağım.
Hakkında eleştirel haber yaptığımız, köşe yazısı kaleme aldığım, ve televizyon programı yaptığım her yapının halkın yaşamını kısıtladığını bilimsel olarak kanıtlamaya hazırım. 

Bizans 1173 Yıl, Osmanlı 470  yıl Türkiye  Cumhuriyeti  ise 85 yıl boyunca Ataköy sahilini imara açmamış da  son 10 yılda açanlar mı çok uyanık yoksa biz mi çok aptalız ?

Hani meşhur bir  söz varya der ki “Tilki ne kadar tavuk hakları evren sel beyannamesi yayınlarsan yayınlasın onun asıl gayesi tavuğu yemektir” derler. Olmadık yerlere bina yapan firmaların açıklamalarını duyduğunuz zaman  inanın buna kargalar bile güle:… 


İşte bu projede … kaç kişi çalışıp evine ekmek götürdü… Bu proje bitince devlete bu kadar vergi ödenecek gibi asıl sorduğumuz sorulara cevap  vermek yerine hep  TOPU taca atan saçma sapan açıklamalar yaparak sanki bizler şehir planından ve çevreden  bir şey alamıyormuşuz gibi bizi uyutmaya çalışmalarına da üzülüyoruz.   

Kendi Rantları İçin Halkın Can Ve Mal Güveliğini Tehlikeye Atmaktan Sakınca Görmeyen Her İnşaat Yüklenicisine Karşı Halkı  Bilgi Sahibi Yapmak bizim Boynumuzun Borcudur.   

Bazılarının siz haber yaptınız da ne oluyor. Para söz konusu olunca her yerde  imar var ve kanunları hiçe saymak adeta son yılların modası olmuş der gibi olunduğunuzu hissediyorum. Bu ülkede yaşanan  hataları ve eksiklikleri biz de her gün yaşadığımız  hayatta görüyoruz.       

Özetle 2000 yılından sonra parası olanların istedikleri yerlere imar aldıklarını yapılan projelerde görüyoruz.
Özetle biz sadece eleştirmek için hiçbir inşaat projesini eleştirmedik. Ama eleştirdiklerimizi ne için eleştirdiğimizi de kanıtları ve gerekçeleri  ile dileyen herkes ile tartışmaya açığım.

Bizim şu an yaptığımız haberlerde çok  yakın bir süre için de ALLAH korusun ama er yada GEÇ DEREER intikamını alır sözünü 2009 sel felaketinde siyasi büyüklerimiz söylemişti.

Bugün gündemde sel yok ama er yada geç dere yataklarına yapılan binaların halkı ve bugün imar veren siyasileri üzeceği günler geldiği zaman kimse KADER demesin.

Ben bunu ihmal ve rant uğruna olduğunu 12.10.2016 tarihinde Saat :00.26 da yazıya dökerek tarihe not düşmek istedim…

İnşaat Emlak Dünyası / Hüseyin ÇETİNER  12 Ekim 2016
YORUM EKLE

banner17

banner20