banner9

HÜKÜMET Yakında İBB’nin İmar Yetkisini Alıp Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına Verirse Şaşmayın….

İBB BAŞKANI İMAMOĞLU BOĞAZİÇİNDEKİ FEHİME VE HATİCE SULTAN YALILARININ İBB'DEN ALINMASINA SERT TEPKİ GÖSTERDİ

https://www.istanbultimes.com.tr/images/upload/MAKALE-FOTO-FOTO-1-Kopya.jpg

Önce Boğaziçi İmar'da İBB'nin Yetkileri Tırpanlandı ...

Sonra Kız Kulesi ve Galata Kulesi İBB’den alıp Kültür bakanlığına verildi…

Son İki örnek’de Boğazdaki İBB’nin 2 yalısı Fehime ve Hatice Sultan yalıları Yıllar önce İl Özel İdaresinin Mallarını ilgili kurumlara devir işlemleri için kurulan komisyonun işlevserliği bitmiş olmasına rağmen içinde İBB’nin tek yöneticisinin olduğu bu Süper komisyon bir çırpıda Üst akıl tarafından önceden karar verildiği belli olan İBB’nin mallarını alma işlemi hukuki dayanağı kalmadığı ifade edilen o komisyon tarafından bir çırpıda onaylanıp İBB’nin milyarlarca liralık mülklerinin elinde alındığına ayan beyan bütün toplum şahit oldu…

Belki size abartı gelebilir ama bu kadar pervasızlığın akabinde HÜKÜMET’in Biz zaten TOKİ denilen kurumumuza verdiğimiz akıl almaz yetkiler ile istersek İBB’nin Saraçhane yerleşkesini önce Depreme dayanıklı değil kararı çıkartır akabinde yıkar ve yerine 20 yılda İstanbul’u Avrupa’nın gökdelen merkezi yaptığımız yetmezmiş gibi burada da denizi gören 39 katlı bir gökdeleni Mimar Sinan’ın Çıraklık eseri olan Şehzadebaşı Camisinin yanı başına çok kolay yaparız der ve yapar…

Çünkü aynı şeyi Fatih Sultan Mehmet’in 1452’de karargah kurduğu Zeytinburnu Kazlıçeşme de henüz İstanbul’u feht etmeden önce yaptırdığı Fatih camisinin, yine erken Bizans döneminde yapılan Ayapreskayeva diğer ismi ile İstanbul’daki kiliselerin Mumlarını yaptığı için Mumhane kilisesi de denilen yapının ve yine Alevi Yurttaşlarımızın Cem Evi olarak kullandıkları Erikli Baba Cem Evinin kurucusu olan Horasan Erenlerinden Eryek Baba’nın İstanbul’un fethinden önce gelip yerleştiği insanı rahatlatan tarihi mekan’ın yanı başına ne yazık ki 39 katlı ONALTI DOKUZ Projesine imar izni veren Akıl çok rahat bir şekilde İstanbul Başta olmak üzere büyükşehirlerin İmar verme yetkisini Çevre –Şehircilik ve iklim Değişikliği Bakanlığına Devir ettik diyebilir…

https://www.istanbultimes.com.tr/images/upload/MAK-2.jpeg

Bunun için yapılacak ilk genel seçimde Ak Parti yeniden Mecliste çoğunluğu sağlar ve Mart 2024’de İBB başta olmak üzere Büyükşehirlerde başkanlığı kazanamazsa emin olun ki çok rahat bir şekilde Başta İBB olmak üzere muhalif belediyelerin içini çok rahat bir şekilde boşaltacağının sinyalini çok net ve açık bir şekilde İBB’nin mülkü olan Fehime ve Hatice Sultan Yalılarını kanuni dayanağı olmadan görevi biten komisyon marifeti ile İBB’den aldığı e belirgin örnek olsa gerek.

İBB yönetimi yapılan hukuksuz işlem için yargı yollarına başvuracağını söyledi.

Yargı genel seçim sonuçlarına kadar karar vermez…

Ak Parti yeniden iktidar olursa yargı farklı karar verir.

Ak Parti kaybederse yargı farklı karar verebilir… Kimse bana yargı bağımsız demezsin…

Hakimler de bu ülkede yaşıyor…Kimsenin arayıp şöyle karar ver böyle karar ver demesine bile gerek yok…

Düşünsenize Haziran 2023’te yapılacak genel seçimde Ak Parti yani Cumhur İttifakı tek başına Meclis’te birinci parti olursa ve cumhurbaşkanı Erdoğan kendi partisi, MHP, ve büyük birlik partinin oyları ile açık ara farkla seçilmişse hiçbir hakim bunun karşısında İBB’nin mallarını İBB’ye iade ettim diyebilir mi ?

Hak hukuk adalet herkese lazım. Bugün işinize gelmiyor diye kurumların mallarını antidemokratik şekilde elinde almak bazılarına göre yalılar orada duruyor ha İBB ‘de olmuş ha Hazine’de diyebilir …

Ancak bu iş o kadar basite indirgenecek kadar basit değil.

Tapu hakkı en kutsal bir haktır…Düşünsenize İBB’ başkanlığını sayın Binali Yıldırım kazansaydı İBB’nin malları elinden alınır mıydı? Cevabın tabi ki hayır olacağını herkes bilir…

Ancak İmamoğlu kazanınca işler değişti … ZATEN işin başında İstanbul’un 31 Mart 2019 Yerel yönetim seçimi sadece başkanlık kısmı iptal edilince Çamlıca camisinde bir kadının sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “benim de işim İBB ‘de çalışıyor bu sonucu kabul edemiyorum çok üzgünüz çıkışına, Erdoğan’ın kameralar önünde hiç merak etmeyin kazansa bile biz meclis çoğunluğumuz ile onu TOPAL ördek yapacağız demişti.

Ak Parti’de Zeytinburnu Sümer Mahallesi kurucu başkanlığı, 13 ay sonra ilk kongre ile ilçe yönetim kurulu üyesi, 28 Mart 2004’ mahalli idareler seçiminden 2007’e kadar Zeytinburnu ilçe başkan yardımcılığı olarak görev yaptım.

2007-2009 arası yaklaşık 3 sene boyunca Ak Parti İstanbul İl başkanlığında görev yaptım. Bu sürede o zaman belde olan Beylikdüzü ve Kıraç’tan sorumlu il belde koordinatörü olarak vazife yaptım.

31 Mart 2019’da ise Zeytinburnu ilçesinde Ak parti’de belediye başkanlığı için aday adayı oldum.

Ancak daha önce HALKIN iradesi her şeyin üzerinde diyen AK PARTİ üst düzey yönetimi Ekrem İmamoğlu Cumhurbaşkanına, Bakanlar’ a, özetle bütün mülki idare amirlerinin iktidar partisi kazansın diye aldığı inisiyatife rağmen İstanbul halkı 31 Mart 2019’da İmamoğlu’na görevi tevdi edince :

AK PARTİ Yetkilileri halkın ZEKASI ile alay edercesine aynı seçimde ve aynı sandık görevlileri huzurunda oy kullanmalarına rağmen ilçe belediye başkanlık sonuçları, İBB meclis üyelik sonuçları,ilçe meclis üye ve muhtarlık seçim sonuçları geçerli kabul edildi.

SADECE HER NE HİKMETSE AK PARTİ’NİN KAYBETTİĞİ İBB BAŞKANLIK SEÇİM SONUÇLARI anlaşılmaz bir şekilde “bir şeyler oldu” denilerek gözümüzün içine baka baka seçim sonucunu iptal ederek o güne kadar halkın iradesi her şeyin üstüdendir diyen mağdurlar bu sefer MAĞRURLAMIŞ her şey bizim elimizde biz ne dersek olur mantığı ile hareket ederek iptal kararı verdirdi.

Bu fakir o zaman ve halen de sokak röportajları yaparak halka iptal için ne düşünüyorsunuz diye sorular sordu.

Bir seçmen cebinden 100 TL çıkarıp ULA gardaşım ben ilkokul mezunuyum.Birisi çıkıp bu para sahte derse inanırım. Ama bu paranın 75 lirası gerçek, 25 lirası sahte derse kim inanır” Hata yanlış varsa mühür bastığımız 4 pusula ve muhtarlık seçimi de iptal olsun inanayım demiş idi.

Bir başkan seçmen de aynen şu örneği vermişti “diyelim ki benim ikiz evladım oldu. Birisi çıkıp bu çocuklardan birisinin babası sen değilsin derse kimse inanmaz. Ancak ikisinin babası sen değilsin derse inandırıcı olur”.

İşte Ak Parti sadece kaybettiği İBB balkanlığı açısından seçimi iptal ederek bizim aklımız ile alay ettiğini sandı ama sandıkta biz buna öyle bir cevap vereceğiz ki herkes sonuca şaşacak diyen yüzlerce seçmen ile RÖPORTAJ yapmıştım.

Demedi demeyin muhalefet saçma sapan hatalar yapmaz ise halk İBB’nin mallarına el koymalar dahil yapılan haksızlık ve hukuksuzluğun hesabını sandıkta soracak yeter ki muhalefet saçma sapan konuşmalar yaparak halkı başka tarafa oy vermeye zorlamasın…

Ben kendi adıma her nerede olursa olsun ve her kim yaparsa yapsın yanlışa yanlış doruya doğru derim.

KADERE’E BAK AK PARTİ HAKSIZLIK VE MAĞDURİYET YAŞADIĞI İÇİN İKTİDAR OLDU ŞİMDİ DE KEDİSİ HAKSIZLIK YAPIYOR VE BUNDAN DOLAYI Acaba sandığa gömülür mü ?

Büyüklerimiz sürekli ZÜLÜM İLE ABAD OLAN YOKTUR DERLER

Bu satırların yazarı bir fakir olarak ne yazı ki Ak Parti’nin bir çok konuda adil davranmadığına şahit olmak beni üzüyor.

Yazacak çok şey var ama bir bu kadarı ile iktifa edelim dostlar

Yazımı siya paşanın bir dörtlüğü ile bitireyim

“Zalim yine bir zulme griftar olur ahir

Elbette ev yıkanın hanesi olur viran”

İstanbul Times / Hüseyin Çetiner

YORUM EKLE

banner17

banner20