banner9

İman Yarabiden İmar Yarabbiye …

İstanbul  son 10 yılda feci bir şekilde İMAR  tecavüzüne uğradı. Para bir çok  kapıyı açar sözünü yabana atmıyorum ama  bu kadar da  halkı bariz şekilde aptal  yerine koyarak dere yataklarına,sahil kenarlarına ve  yol ortalarına  imar  vermek de biraz fazla oluyor.

Rabbimiz Eylül 2009 da bizleri sel felaketi için uyardı ama biz unuttuk

2009 Eylül ayında İstanbul’da yaşanan sel felaketinde 30 dan fazla vatandaşımız sel sularında boğularak  hayatını kaybetmişti. O zaman Başkaşehir ,Küçükçekmece,Bağcılar ve Bahçelievler ilçelerin etkileyen sel felaketinin açtığı tahribatları kendi ellerimle fotoğraflamıştım.
İBB Başkanı Dr.Mimar Kadir Topbaş o acı karşısında dere yataklarında yapılan binalar ruhsatlı ve tapulu da olsalar yıkıp geçeceğiz demişti. Bunun çok kolay olamayacağını biliyorduk ama bu açıklamadan sonra dere yataklarında imar izni verileceğini tahmin etmiyordum ama uyanışmışım. Şimdi bazı okurlarım nerede dere yatağında imar verilmiş diyecekler hemen minik bir kaç örnek vereyim.

Dere yatakları bina doldu…

212 AVN.n,n yanındaki Ağaoğlu Plaza,İkitelli TIR grajının yanında GÜL İnşaat,hemen ilerisinde Ebubekir Aydın’ın yaptığı bina, Boyner fabrikasının yerinde Fer Yapının yaptığı İSTWEST  projesi,Yenibosna’da dere yatağında yapılan Fatih Koleji,başta olmak üzere İstanbul’un 39 ilçesinde dere yataklarına çok bina izni verildiği malum. Bu konuda dere yataklarında imar izni verilmedi diyenler varsa BERİ gelsin…

Para kazanmak güzel bir şey ama helal ve etik olması daha da güzel değil mi ?

İnsanların hayatını tehlikeye atmak, kendi dünyevi menfaati için kul hakkını bir tarafa bırakmak çok doğrumu ? Elbette ki değil.Ama çevrenize baktığınız aman para kazanayım da ne olursa olsun diyen çok insan var çevrede. ALLAH indinde ve muhakemesini satmamış her insan indinde bile  helal 1 liralık kazancın haram 1000 liralık kazançtan daha evla olduğunu biliyoruz.

Garip gureba hakkı yiyenlere yuh olsunnn…

Devlet gücünü de arkasına alıp garip gureba hakkı yiyenlere tek kelime ile YUH olsun. Bir gazeteci olarak dere yataklarına inşaat yapanlara, Paralarına güvenerek en olmadık  yerle KİBİR kulesi dikenlere’de YUH olsun. Daha doğrusu bunlara bu İZNİ verenlere de DUBLE YUH olsun.   

www.insaatemlakdunyasi.com haber potalımız kurulalı çok olmadı ama yaptığımız doğru ve korkusuz haberlerimiz ile katte kuleli iş yapanlara rahatsızlık verdik. Ama özür dilemedik. 

Sizde çevrenizde gördüğünüz olumsuzlukları e-mail: insaatemlakdunyasi.com adresine mail atınız.


İnşaat & Emlak Dünyası / Hüseyin ÇETİNER 
YORUM EKLE

banner17

banner20