banner9

Bakan Nebati, konut sektörü temsilcileriyle buluştu

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Enflasyonla Mücadelede Birlikten Berekete" programı kapsamında konut sektörü temsilcileriyle İstanbul'da bir araya geldi.

Bakan Nebati, konut sektörü temsilcileriyle buluştu

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, “Enflasyonla Mücadelede Birlikten Berekete” programı kapsamında konut sektörü temsilcileriyle İstanbul’da bir araya geldi.

Bakan Nebati, enflasyonla mücadele kapsamında hafta içinde gıdadan hazır giyime, mobilya ve beyaz eşyadan küçük ev aletlerine, çimentodan seramik ve yapı malzemeleri sektörlerine kadar farklı alanlardan temsilcilerle görüşmeler yapmıştı.

Son olarak Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Çalışma Ofisi’nde konut sektöründe faaliyet gösteren iş dünyası temsilcileriyle buluşan Nebati, Twitter hesabından, toplantıya ilişkin paylaşımda bulundu.

“Birlikten Berekete” temasıyla konut sektöründe faaliyet gösteren iş insanlarıyla bir araya geldiklerini belirten Nebati, şunları kaydetti: “Hepimizin ortak meselesi olan enflasyonla mücadelede vatandaşlarımızı rahatlatacak adımların atılması hususunda kapsamlı bir görüşme gerçekleştirdik. Çözüm alternatifleri üreterek yenilikçi uygulamalar geliştiren, iyi niyetli ve cesur girişimlerde bulunan kurumlarımızı sonuna kadar destekleyeceğimizin altını çizerek stokçuluğa ve fırsatçılığa kesinlikle müsamaha göstermeyeceğimizi ifade ettik.”

Nebati, bu kapsamda konut sektörüne yönelik açıklanan destek paketi dahil olmak üzere piyasadaki fiyatları mercek altına alarak birçok sektöre ilişkin denetimleri kesintisiz şekilde sürdürdüklerini, fiyat değişimlerini yakından takip ederek detaylı bir şekilde denetlediklerini bildirdi.

Kaynak : İstanbul Times Haber Ajansı(İTHA)

Bağcılar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner20