banner9

Konutder YKB Z. Altan Elmas 15 Temmuz Görüş Metni

Beş yıl önce yaşanan ve unutmayacağımız 15 Temmuz hain darbe girişiminde cesur milletimiz gerçek kutlu direniş öykümüzü yazdı. Ülkece tek vücut olarak büyük bir sınav verdik. Aziz milletimizin korkusuzca tankların önüne yattığı, göğsünü kurşunlara siper ettiği gecede milli irademiz ve geleceğimiz şer odaklarının hedefindeydi. 15 Temmuz bir direniş destanıdır; tüm cihana kötülük karşısında her vakit kenetlendiğimizi, bizi asla ayrıştıramayacaklarını bir kez daha anlattık. Sabah güneş yeniden doğduğunda iş yerlerinin kapıları sonuna kadar aralandı. Çiftçiler toprağı çapaladı. Fabrikalarda üretim hız kesmedi. Firma olarak bizde satış ofislerimizi açtık, şantiyelerimizi devam ettirdik. Meydanlar şuurlu kitlelerce dolup taştı. Yılmadığımızı, yıldıramayacaklarını gösterdik. Asla unutmamak gerekiyor ki ‘birlik’, güzel ülkemizin anahtarıdır, bizi tanımlayan kusursuz bir değerdir.

Konutder YKB Z. Altan Elmas 15 Temmuz Görüş Metni
 Z. Altan ELMAS 

Konutder Yönetim Kurulu Başkanı

Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı 

 

 Türkiye ekonomisinde, 2002’den sonraki ekonomik performans, birçok kez içerden ve dışardan kaynaklı müdahalelerle baskı altına alınmaya çalışılsa da siyasi istikrarın güçlü olması sayesinde önemli reformlar hayata geçirildi. 2013 yılından sonra, sistematik bir şekilde devam eden ekonomiye müdahalenin son halkası olan 15 Temmuz darbe girişimi, Türkiye ekonomisini kriz ortamına sürüklemeyi amaçlamış, ancak başarısız olmuştur.
 

Ülke olarak son birkaç yılı zorlu ekonomik şartlarla geçirdik. Enflasyon, kur baskısı gibi zorlu mücadeleler verdik. Ekonomi cephesinde bu badirelerin en az hasarla atlatılması için sadece elimizi değil, tüm benliğimizi taşın altına koymaktan asla çekinmedik. 15 Temmuz sonrasında, enflasyon, faiz ve kur baskısı gibi türbülanslara girdik, zorlu mücadeleler verdik. 2019’un son çeyreğinde yakaladığımız ivme, 2020 başında salgın öncesi iki buçuk aylık süreçte de güç kaybetmeden devam etti. Salgınla birlikte tüm dünya ekonomisi, sektörler yavaşladı. Dünyanın sayılı ülkeleriyle birlikte ülkemizde de hızla başlatılan aşılamanın devreye girmesi ve karantina yasaklarının kaldırılmasıyla ekonomimiz yeniden hareketlenmeye başladı.

 

Tüm bu gelişmeler ışığında yeni bir döneme giriş yapıyoruz. İş yerleri açıldı, üretim başladı, tüm sektörler için çark yeniden dönmeye başladı. Konut üreticisi firmalar olarak, bundan sonrasında kredi ve mevduat faizlerinde de kademeli olarak aşağı yönlü hareketler beklemekteyiz. Yılın geri kalanında da bu trendin sürmesini ve reel ekonominin lokomotifi konumunda olan gayrimenkul sektörünün daha rahat hareket etmesini umut ediyoruz. İlerleyeceğimiz bu safhalardan sonra ekonomimizde belirlediğimiz hedeflerimize kısa sürede ulaşacağımıza inanıyorum.

 

İş dünyası olarak, darbenin karşısındaki duruşumuzu, karşılaştığımız stres testleriyle dolu o günleri çalışarak atlattık. Sektörümüz elinden gelen tüm imkanları ülkemiz ve milletimizin hizmetine sunmaya devam etti. 15 Temmuz’dan sonraki süreçte, finansal istikrar açısından kritik virajları başarıyla geride bıraktık. Türk iş dünyası olarak tüm zorluklara rağmen ekonomik ve ticari mücadele verdik. Bu süreçte üstümüze düşen görevi, ülkemizi kalkındırma hamlesini başarıyla gerçekleştirdiğimize inanıyoruz.
 

Biz, Gayrimenkul sektörü olarak Türkiye’nin gücüne inanmaya devam ediyor, aynı ruh ve inançla çalışıyoruz. 15 Temmuzla birlikte bu millet artık gücünü sandıktan almayan, yetkisi millete dayanmayan hiçbir gücü meşru kabul etmeyecektir. Geleceğe yön veren güzel ülkemizin gücüne güç katacak, 15 Temmuz’u unutmayacağız. Bu vesileyle bir daha böylesine hazin bir hadise yaşanmamasını temenni ediyorum. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi saygıyla selamlıyorum. 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günümüz kutlu olsun.
İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2021, 09:34

Bağcılar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner20