banner9

Hareket Sensörü

Hareket sensörünün kurulumu için profesyonel ekiplere ihtiyaç duyabilirsiniz. Hareket sensörü , “Dual Passive Infrared Dedector” isimli bir komponenti bulunduran bu sayede insan hareketlerini algılayan “Dual Passive Infrared Dedector” isimli bir komponenti bulunduran bu sayede insan hareketlerini algılayan ve buna odaklı olarak kontrol edilen cihazlardır. Günümüzde en çok güvenlik ve aydınlatma sektöründe kullanılır.

Hareket Sensörü
Kızılötesi ışın teknolojisi ile çalışır. Siz veya sıcakkanlı herhangi bir canlı hareket ettiğinde sensörün çokgen yapısı ile ışığın tekrar geri yansıması üzerine hareketleri algılarlar.

İşyerinde veya evlerde güvenlik soruna çözüm getiren, engelli ve bebek bakımında yardımcı olan, gün içinde gereksiz aydınlatmaların önüne geçen birçok mekanda rastlamaktayız.

HAREKET SENSÖRLÜ LAMBALAR

Pressel Lens ve hareket dedektörü ile ortaklaşa bir çalışma sonucunda kullandığımız hareket sensörlü lambalar enerji tasarrufunun da katkısıyla birçok yerde karşımıza çıkarlar. Yaydığımız kızılötesi ışınlar pressel lens tarafından belirli bir mesafeye kadar algılanır. Bu mesafe cihazın donanımına göre değişir. Hareket dedektörü sizi algıladığında elektrik iletmeye programlanmıştır. Zaman ve mesafe önemlidir. Cihaz içindeki dedektörün çapı mesafeyi ayarlar iken zaman mekanizması da sizi gördükten sonra ne kadar süre yanacağını belirler.

HAREKET SENSÖRLÜ KAMERALAR

İnsan gözünün algılayamadığı hareketlere duyarlıdır. Alışveriş merkezlerinde, havalimanı ve terminallerde sık sık rastladığımız bu kameralar alandan geçen insan ya da sıcakkanlı bir canlı geçtikten sonra kızılötesi ışınları algılar ve harekete geçer. Hareket sensörlü bir kamera alırken dikkat edilmesi gereken özellikler kullanacağınız ortam, çözünürlük, depolama ve internet sızıntılarına karşı koruma, sensörün hassasiyeti, gece görüşlülüğü gibi özellikler olabilir.

HAREKET SENSÖRÜ FİYATLARI

Telefonlarımızdan musluklara, yangın alarmlarından megafonlara kadar hayatımıza girmiş olan hareket sensörü, fiyatları tercihlerinize göre değişmektedir. Evinizde hareket duyarlı bir lamba kurmak için satın alacağınız hareket sensörünün fiyatı ortalama 35 liradır. 360 derecelik bir hareket sensörünün fiyatı marka ve kullanım alanlarının değişimine göre 25 liradan başlamaktadır.

Hareket sensörünün kurulumu için profesyonel ekiplere ihtiyaç duyabilirsiniz. Evinizdeki bir lamba kurulumu için birkaç tornavida yeterli gelirken yangın alarmı, kamera, telefon gibi kurulumlarda teknik ekibin yardımına ihtiyacınız olabilir.

Tavan tipi hareket sensörü arıyorsanız burayı inceleyebilirsiniz; https://www.3faz.com/nade-10362-360-tavan-tipi-hareket-sensoru-sivaalti

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2018, 10:58

Bağcılar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner20