banner9

Ya Taraf Olacaksın Yada Bertaraf…

İlkokul 1.sınıfa başlar başlamaz köyde kuzu,keçi yavrusu ve dana güderek üretime başladım. 

Halende sabah 6 gece 22 arası bir fill çalışmaya devam ediyorum.

6 Şubat2008’den bu yana da Gazete,haber portalı veweb tv.lerimiz ve Youtube kanallarımız ile her gün yaklaşık olarak 750 bin Türkçe bilen insana ulaştığımızı biliyorum.

Kuruluğumuz tarihten bu yana 406 nüsha basılı gazete,4.000 video,onbilerce haber ve binlerce makale yazarak  üretim sürecimize devam ederek tarihe not düşmeye devam ediyorum.

Maalesef dünyada ve ülkemizde “Ya Taraf Olacaksın Ya da Bertaraf” düşüncesi ciddi ciddi yaşam alanı buldu.

Biz kimsenin tarafı olmak yerine hakkın,hukukun ve doğrunun tarafı olacağız diyerek yola çıktık halen de o düşüncedeyiz lakin  bu şekilde ne isa’ya nede Musa’ya yaranamıyorsunuz.

Varsın beşere yaranmayalım İnşallah gücümüzün yettiği oranda hak,hukuk,adalet ve doğruluğun yanında oluruz. Bu konuyu neden seçtin diyenleriniz var gibi hissediyorum . O halde minik de olsa biraz bilgi vereyim.

6 Şubat 2008’de Gazetemiz ilk sayısı ile sizlerin huzurunuza çıktı. Yayınladığımız haber,yazı ve makalelerin herkes tarafından beğenilmesi elbette düşünülemez.

Bir kaç gün önce MHP’nin İstanbul’da kazandığı tek belediye olan Silivri’de  Sokak röportajı yaptık.

İlk sorumuz : Bu Pazar günü bir erken genel seçim olsa oyunuzu hangi partiye vereceksiniz ?

Diğer sorumuz da: Silivri Belediye başkanını tanıyor musunuz ,hizmetlerinden memnun musunuz diye sorduk … videoları yayınladık…

Biz halk’a Belediye başkanı alakalı soru sormadan önce sadece MHP ve Ak Partiye oy veren seçmen’in başkanı beğeneceğini düşünmüştük. Ancak sokakta başkan’a her parti seçmeninden destek olduğunu çekip yayınladık.

İşte ne olduysa bundan sonra telefon açarak hakaret eden mi dersin, İstanbul Times Tv Özel  You Tube kanalımızda yayınladığımız videonun altına yorum yaparak MHP ve AKP sizi de mi satın aldı senden bunu beklemezdik neden MHP’li adayın tanıtım ve reklamını yapıyorsun vs.vs.diyerek bizi taciz etmeye başlayanların sayısı hiç de az değil.

Biz Silivri meydanda kamaramızı kurarak halk’a başkandan memnun musunuz değimlisiniz diye sorduk ve yayınladık. Bu suç mu günah mı kusur mu ? Anlayamadık … Abonelikten çıktım,sizde benim için bittiniz,sizde satıldınız sözleri başta olmak üzere ağır yorumlardan bunaldık. Oysa ki biz bir parti’nin tarafı olsaydık sadece bir tarafın eleştirilerine maruz kalacaktık. 

Bu tacizler ve baskılar sadece Silivri ile de alakalı değil.

Kartal bankalar caddesinde sokak röportajı yaparız CHP diyenlerin oranı  % 70 çıkar Ak parti ve MHP’li seçmenler bizi CHP yandaşı ilan eder… Sultanbeyli’de sokak röportajı yaparız Ak parti diyenlerin oranı %70 çıkar bu sefer CHP’liler bizi Ak Parti yandaşı ilan eder.

Yahu tarafsız olmak bu kadar mı zor olur… Her zaman hoşunuza gidecek haberler ve çekimler yapmak zorunda mıyız ?

Değerli okurlarım işte gördünüz artık günümüzde taraf olmazsanız bertaraf oluyorsunuz.

Şimdi siz bana söyleyin ben ne yapayım ?  Aynen bu şekilde ne İSA’ya ne de MUSA’Ya yaranmadan yayına devam mı edeyim…

Yoksa en azında eleştirileri ve yermeleri yarıya indirmek için bir partinin yayın organı gibi mi olayım ?

Asında yazacak çok şey var ama bu kadar ile yetinmek kafi sanırım…

İstanbul Times / Hüseyin ÇETİNER

YORUM EKLE

banner17

banner20