banner9

Küçük Mutfakların Geniş Ve Ferah Görünmesi İçin 5 Altın Öneri

Mutfaklar, evlerde yemek yapılan ve yenen alanların dışına çıkarak, sosyalleşmenin hatta çalışma alanının merkezi konumunda yer alıyor. Cosentino, yeni binalarda daha da küçülen mutfakların daha geniş ve ferah görünmesi için 5 öneri sunuyor.

Küçük Mutfakların Geniş Ve Ferah Görünmesi İçin 5 Altın Öneri

Evlerimizde en fazla zaman geçirilen yerlerden biri olan mutfaklar, yemek yapılmasının haricinde kitap ve gazetelerin okunduğu işlerin halledildiği yer olmaya devam ediyor. Yıllar geçtikçe yeni binalarda mutfaklar metrekaresi en fazla küçülen yerlerin başında geliyor. Cosentino, yemek yapılmasının haricinde sohbetlerin yapıldığı, gazete ve kitapların okunduğu küçük mutfakların daha geniş ve ferah görünmesi için öneriler hazırladı.

Nadiren kullandığınız eşyaları mutfak dışına taşıyın

Çoğu insanın mutfağında nadiren kullanılan bir sürü eşya vardır. Küçük hacimli mutfakların daha geniş, ferah görünümlü ve işlevsel olması için mutfak robotları, özel günlerde kullanılan yemek takımları gibi mutfak eşyalarını varsa konsol, vitrin veya uygun bir dolapta saklayabilirsiniz. Böylelikle, sürekli kullanılan mutfak gereçleri için yer açılacak ve gereksiz dağınıklıktan kurtulacaksınız.

Üst dolapları açık raflarla değiştirin

Mutfak dolapları, sağladıkları alandan daha fazla yer kaplar. Mutfak dolaplarını sadece mutfağın alt bölümünde kullanın ve üst bölümü ise açık raflarla değiştirin. Açık raflar, mutfağı olduğundan daha büyük gösterirken mutfaktaki eşyalarınızı yerleştirirken size esneklik sağlayacaktır.

Mutfak için ışığı doğru kullanın

Küçük mutfağınızın gerçekte olduğundan daha büyük görünmesine yardımcı olmak için ışığı doğru kullanın. Pencere önünün kapanmaması ve ışığı engellemeyen bir perde kullanımı oldukça önemlidir. Mutfak ışığa en çok ihtiyaç duyulan yerler olduğundan ışığı en üst düzeye çıkaracak düzenlemeler, mutfağınızı olduğundan daha ferah gösterir.

Dolap içi düzenleyiciler satın alın

Dolap içi düzenleyiciler, küçük bir mutfaktaki kullanım alanını maksimum düzeyde kullanımı için çok önemlidir. Piyasada her şekil ve boyutta, bütün ihtiyaçlara uygun çekmece ve dolap organizatörleri satılmaktadır. Düzenleyiciler sayesinde daha fazla tabak yerleştirebilir; alüminyum folyo, streç film ve kâğıt havlu asabilir; eşyalarınızı düzenli bir şekilde yerleştirebilir veya çekmece raflarını kiler olarak kullanabilirsiniz.

Mutfağınızı ayna ile ferahlatın

Mutfağa ayna konma fikri biraz ilginç gelebilir. Aynayı alt ve üst mutfak dolaplarının arasına ya da farklı noktalara koyarak küçük mutfağınızın olduğundan daha büyük görünmesini sağlayabilirsiniz.

İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2021, 14:40

Bağcılar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner20