banner9

Yazıktır günahtır beyler yapmayın !...

Son 15 yılda İstanbul’a yapılan KİBİR Kuleleri ile şehrin ruhuna ve binlerce yıllık geçmişine ihanet edildiğini biraz düşünen herkes söyleyebilir.

İstanbul’un 39 ilçesinde de KİBİR kulesi ve UCUBE yapı olarak adlandırılabilecek çok yapı olduğu ile alakalı her gün elime yeni bilgi ve belgeler geliyor. 

Bu bilgiler ışığında haber makale çalışmalarımız oldu,olacak. Ayrıca İstanbul’un Kibir Kuleleri eserimiz içinde buradan özet bilgiler alarak  üzerimize düşeni yapıyoruz.

Halkın kendi yaşam alanlarını tehlikeye atan bu tür çalışmalar için örgütlenmesi gerekir. Çünkü hiçbir ek yol yapılmadan imar izni verilmesi o yörenin insanlarına karşı haksızlık yapılmış oluyor.

 Trafik,sağlık,çevre konuları başta olmak üzere bir çok alan tehdit ediliyor.

Bakırköy’de Marmara Forum AVM.yapıldı ama onlar ilçenin kesişme noktasında yer alan bu devasa projeden sonra bir metre extra yol yapılmadı. Hafta  sonları  ve yağmurlu havalarda trafik felç oluyor. 

Hiç kimsenin kendi rantı için halka zulüm etmensine gerek yok. İşte bunun gibi devasa projeler yapılırken oranın halkı kendilerine ne katacak ne götürecek sorularına net cevaplar verebilecek bilgileri edinmelidir.

Bina yapılmasına karşı değilim. Ancak kendi menfaati için halkın menfaatinin kenara atılmasına gönlüm razı değildir. Vatandaş organize olup haklarını savunmaz ise daha büyük haksızlıklar ile de karşılaşması olasıdır.

www.İnşaat Emlak Dünyası.com okurlarına da buradan teşekkür etmek isterim. Kısa süre önce kurulmamıza rağmen bizleri bağrına bastılar. Sizlerin ilgi alaka ve destekleri ile daha güzel işlere imza atacağız inşallah.

Ramazan ayının hepiniz için güzel geçmesini dilerim..

İnşaat Emlak Dünyası / Hüseyin ÇETİNER 
YORUM EKLE

banner17

banner20